Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 11 lipca 2024

środa, 10 lipca 2024

TOP 5 kamienic w Łodzi po rewitalizacji. Mamy się czym pochwalić! [ZDJĘCIA]

Red

Czym jest Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi?... więcej

Ceramiczna mozaika przy Struga gotowa! Zajmuje ponad 100 mkw.! [ZDJĘCIA]

red

„Cztery Strony” to tytuł nowej mozaiki... więcej

Przebudowa ul. Jaracza na półmetku

Przebudowa ul. Jaracza to jedna z prawie 120 inwestycji, które Łódź realizuje w ramach rewitalizacji obszarowej. Wykonawca rozpoczął już na niej układanie nowej nawierzchni.

 Przebudowa ul. Jaracza na półmetku , fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Remontowany jest odcinek od ul. Wschodniej do ul. Kilińskiego. - Prace rozpoczęły się pod koniec czerwca. Za nami ta mniej widowiskowa część, czyli prace podziemne. Gestor wymienił na odcinku całą instalację gazową, a wykonawca usunął kolizje i ułożył nowe sieci. Rozpoczęło się właśnie układanie nowej nawierzchni - mówi Andrzej Mikołajewski, naczelnik wydziału rewitalizacji obszarowej w Zarządzie Inwestycji Miejskich. 

Przed remontem jezdnia ul. Jaracza miała 8,5 metra i zostanie zawężona do 6 metrów. Będzie jednokierunkowa z dwoma pasami ruchu. - Dzięki zawężeniu zostanie wydzielony pas techniczny, na którym zostaną wytyczone miejsca parkingowe. W pasie zostanie także posadzonych 30 grabów. Chodnik będzie miał podobną szerokość do wcześniejszej, czyli 3 metry - opowiada Mikołajewski. 

Ulica Jaracza na odcinku od ul. Kilińskiego do ul. Wschodniej to jedna z 6 ulic, których przebudowa zaczęła w 2018 roku. Ta oraz ulice Gdańska, Traugutta, Nawrot
i Tuwima zostaną oddane do użytku jeszcze w tym roku, natomiast ul. Jaracza będzie jedyną, której jezdnia zostanie wyłożona kostką klinkierową. Jest to nawiązanie do jej historycznego wyglądu. 

Ulica Jaracza zostanie oddana do użytku do końca listopada. Wcześniej, bo do 9 listopada zostanie oddany do użytku odcinek chodników i jezdni od ul. Kilińskiego do siedziby teatru im. Stefana Jaracza. Wszystko ma związek z szykowanymi na ten czas obchodami 130. rocznicy istnienia sceny.  

Informacje o bieżących inwestycjach i zmianach w organizacji ruchu znajdują się na stronie lodz.pl/remonty

Powiązane aktualności

Kontakt