- Udało nam się odkryć kawałek oryginalnej elewacji pałacu. Na jej bazie przygotowaliśmy kolor prawie taki sam, jak ten, który podziwiali łodzianie w okresie międzywojennym - powiedział Filip Witczak, kierownik robót, który dodał: - Ostatni remont Pałac Poznańskich przechodził dwadzieścia lat temu i to niestety było widać. Zabrudzona została elewacja, znalazły się także mikropęknięcia.
- To najważniejsza inwestycja w mieście przy najważniejszym w nim obiekcie. Kończymy już część prac, które zostały wykonane w 70 procentach. Planujemy, że rusztowania zostaną zdjęte 10 października. Później chcemy przeprowadzić próby iluminacji, która podkreśli historyczny kolor budynku. Całkowicie zostanie ona włączona wiosną przyszłego roku, kiedy zakończone zostaną wszystkie prace elewacyjne - powiedział Robert Wiktorowicz, prezes firmy VIK-BUD, generalnego wykonawcy inwestycji.
Trwa także m.in. remont kopuł na dachu pałacu. Część z nich była w tak złym stanie, że wymagała położenia nowej blachy. Teraz ulega ona spatynowaniu. Pozostałe, oryginale fragmenty udało się zrewitalizować.
Projekt pn.: "Rewitalizacja, modernizacja i poprawa infrastruktury zabytkowego obiektu Muzeum Miasta Łodzi – Pałacu Poznańskich w części użytkowanej przez Muzeum Miasta Łodzi" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr POIS.08.01.00-00-1027/16-00 zawartej w dniu 5 kwietnia 2017 r.
Projekt współfinansowany z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.