Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 14 czerwca 2024

Brzeźna już gotowa po remoncie. Na taką ulicę aż miło popatrzeć! [ZDJĘCIA]

TAnd

Zakończył się remont ul. Brzeźnej. W poniedziałek... więcej

czwartek, 13 czerwca 2024

środa, 12 czerwca 2024

Perła przy Sienkiewicza 22 znów lśni. Kompleks biurowy w otoczeniu zieleni [ZDJĘCIA]

ML

Przez ostatnie kilka lat kamienica straszyła, była... więcej

Mieszkania, pracownie i centrum seniora powstaną przy ul. Sienkiewicza

Kamienice po dwóch stronach ulicy Sienkiewicza będą nie tylko gruntownie wyremontowane, ale także jedna z nich jest już wyższa. Wszystko po to, żeby powstało w nich więcej mieszkań dla łodzian. Poza tym pojawią się tam także lokale użytkowe, pracownie i centrum seniora. Otwarcie już w przyszłym roku.

- Łódź jest liderem rewitalizacji w Polsce. Remontujemy już nie tylko pojedyncze obiekty, ale całe kwartały ulic. Pierwsze osiem kwartałów to 145 wyremontowanych budynków, 20 zmodernizowanych ulic, 3 odnowione parki, nowe skwery, świetlice, biblioteki i centra seniora - mówi Robert Kolczyński, dyrektor Departamentu Rozwoju i Architektury. 

Przy ul. Sienkiewicza, koło OFF Piotrkowska, odnawiane są w ramach rewitalizacji dwie kamienice, które zostaną oddane do użytku w przyszłym roku. - Powstają w nich nie tylko mieszkania dla łodzian, ale także lokale użytkowe dla małych i średnich przedsiębiorców, pracownie artystyczne i centrum seniora - wylicza Kolczyński. 

Budynki przy ul. Sienkiewicza 79 i 56 zostaną gruntownie wyremontowane i podłączone do sieci ciepłowniczej. Wszystkie mieszkania posiadać będą łazienki oraz kuchnie lub aneksy kuchenne.  

Przy ul. Sienkiewicza 56 powstaną dwa mieszkania chronione. Jedno z nich przeznaczone będzie dla osób wychodzących z pieczy zastępczej, a drugie dla osób  z zaburzeniami psychicznymi. Lokale usługowe zlokalizowane będą na parterze i jeden o charakterze biurowo - usługowym na drugim piętrze. 

- Zmieni się również teren zewnętrzny znajdujący się na tyłach kamienicy. Stanie się on przestrzenią rekreacyjną dostępną dla wszystkich mieszkańców miasta. Dzieci będą mogły bawić się na nowym placu zabaw, a do aktywności fizycznej zachęcać będzie plenerowa siłownia. Istniejące pozostałości dawnego ogrodu zostaną uporządkowane, powstaną tu alejki z ławkami i oświetlenie. W części podwórza bliżej kamienicy zasadzona zostanie zieleń niska i drzewa, które stworzyć mają miejski sad. Powstaną również miejsca do wypoczynku i postawione zostaną stojaki na rowery - opowiada Rafał Michaś z Zarządu Inwestycji Miejskich. 

Przy ul. Sienkiewicza 56 powstanie:                                                               

  • 16 mieszkań komunalnych,
  • 1 mieszkanie chronione dla osób wychodzących z pieczy zastępczej,
  • 1 mieszkanie chronione dla osób z zaburzeniami psychicznymi,
  • 5 lokali usługowych. 

Remonty budynków przy ul. Sienkiewicza 79 też są gruntowne, przy czym frontowa kamienica została też dodatkowa podwyższona. - Dzięki temu powstaną tam mieszkania o pełnym standardzie. W budynku pojawią się nowe funkcje. Poza mieszkaniami i lokalami użytkowymi pojawią się również Dom Dziennego Pobytu dla Seniorów, mieszkanie chronione dla osób z niepełnosprawnością ruchową oraz miejsce na pracownie artystyczne - mówi Kolczyński. 

W części mieszkalnej oraz przeznaczonej na Dom Dziennego Pobytu zainstalowane zostaną windy. Podwórko stanie się ogrodem z  mnóstwem zieleni. - Posadzimy rośliny niskie, krzewy, pnącza oraz drzewa. Niektóre z drzew zyskają dodatkowe oświetlenie. Położona zostanie także nowa posadzka. W przejściach między budynkami również pojawi zieleń, głównie w formie krzewów i roślin pnących - dodaje Michaś. 

Przy ul. Sienkiewicza 79 powstanie:                                                                                                       

  • Dom Dziennego Pobytu dla Seniorów,
  • 4 mieszkania komunalne,
  • 1 mieszkanie chronione dla osób z niepełnosprawnością ruchową,
  • 10 pracowni artystycznych.
Kontakt