Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

poniedziałek, 6 grudnia 2021

Więcej pieniędzy na remonty zabytków w rękach prywatnych. Aż 5 mln zł!

(pj) / ŁÓDŹ.PL

– Miasto zwiększyło z 3 do 5 mln zł pulę środków... więcej

2 mln zł na dotacje na założenie własnej firmy. Spełniasz warunki?

rd / ŁÓDŹ.PL

Ponad 2 mln zł wynosi budżet projektu „Biznes z... więcej

piątek, 3 grudnia 2021

Remont ul. Wojska Polskiego. Którędy pojedzie MPK Łódź? Trasa objazdów

TAnd / ŁÓDŹ.PL

Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć przebudowa ul.... więcej

W podstawówce przy Jaracza pojawi się szereg udogodnień dla uczniów z niepełnosprawnościami

Zielony ogród, plenerowa siłownia, sala rehabilitacji i szatnia przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w łódzkiej podstawówce.

Nie każde dziecko może swobodnie biegać po boisku. Niektóre potrzebują małego „wspomagania”. Dla nich budujemy zielony ogród i plenerową siłownię, salę rehabilitacji ruchowej i szatnię przystosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Trwa modernizacja Szkoły Podstawowej nr 111 przy ulicy Jaracza 44/46 w Łodzi. Szkoła jest placówką, w której obok dzieci sprawnych ruchowo uczą się dzieci z niepełnosprawnościami.

Od stycznia tego roku trwa remont, dzięki któremu w szkole pojawi się  szereg udogodnień dla niepełnosprawnych uczniów.  Na poziomie piwnic powstaje sala do rehabilitacji ruchowej, pomieszczenia higieniczno-sanitarne oraz szatnia zostaną wyposażone, tak aby każdy uczeń mógł z nich korzystać – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Ten remont to spełnienie moich marzeń. Dzięki niemu, nie tylko poprawią się standardy  wewnątrz budynku, ale zmieni się otoczenie szkoły. Uczniowie od nowego roku szkolnego będą mogli korzystać z siłowni plenerowej czy  zielonego ogródka dydaktycznego – dodaje Małgorzata Tomaszewska, dyrektor SP nr 111 w Łodzi.

Siłownia plenerowa zostanie wyposażona w ławki, rowery czy biegacze. Na terenie boiska zostaną wytyczone specjalne ścieżki edukacyjne. Renowacji poddana zostanie również nawierzchnia placu zabaw, wymienione zostanie ogrodzenie, a wokół budynku pojawi się zielony trawnik.

Obecnie trwają prace na klatce schodowej, w piwnicach oraz łazienkach. Montowana jest podłoga antypoślizgowa. Wiosną zaczną się prace na zewnątrz budynku, zamontujemy pochylnię przed wejściem do szkoły oraz wymienimy nawierzchnię boczną drogi do szkoły od strony ulicy POW na kostkę betonową  - dodaje Sylwester Lewandowski, firma PESTIM sp. z o.o.

W dniu 31.12.2019 r. podpisano umowę na „Wykonanie robót budowlanych w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 111 przy ul. Jaracza 44/46 w Łodzi w ramach Programu Edukacji Ogólnej” z  firmą PESTIM Spółka z o. o.

Wartość realizacji inwestycji to 1 294 993, 20 zł.

Termin zakończenia inwestycji październik 2020 roku.

Projekt realizuje Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Kontakt