Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

środa, 24 czerwca 2026

Biuro Rewitalizacji poszukuje wykonawcy działań edukacyjnych

s.zatorski

Urząd Miasta Łodzi przygotowuje realizację zadań w... więcej

Rozpoczynamy prace na kolejnym odcinku ul. Sienkiewicza. Prace wystartują 9 marca

Sprzyjająca aura pozwala na realizację prac ziemnych, dlatego przystępujemy do kolejnego etapu prac na ul. Sienkiewicza, tym razem na odcinku od Tuwima do Traugutta.

- 9 marca Łódzka Spółka Infrastrukturalna rozpocznie wymianę wodociągu na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza z Tuwima – informuje Tomasz Piotrkowski, prezes Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej.

 

Następnie realizowana będzie przebudowa wodociągu w kierunku ul. Traugutta.
385 metrów wodociągu połączy się z już zrealizowanym w ubiegłym roku na odcinku od Traugutta do Narutowicza.

 

- Po przebudowie wodociągu rozpocznie się remont drogi. Całość prac ma się zakończyć w końcówce roku – wyjaśnia Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

 

W pierwszym etapie zamknięta będzie ul. Tuwima na skrzyżowaniu z ul. Sienkiewicza. Nie pojedziemy na wprost ul. Tuwima od Kilińskiego do Piotrkowskiej. Objazd poprowadzony będzie przez Kilińskiego, Traugutta i Sienkiewicza. Również takim objazdem pojadą autobusy linii 80, 83 i N8.

 

Natomiast ul. Sienkiewicza przejedziemy bez większych utrudnień na wprost
do Narutowicza, oraz skręcimy z obu kierunków w ul. Tuwima w stronę
ul. Piotrkowskiej. Ponadto podczas prac ul. Tuwima na odcinku od Sienkiewicza
do Kilińskiego będzie dwukierunkowa. W kolejnych etapach prac, pojawią się również zmiany na ul. Sienkiewicza, ale to nastąpi dopiero po zrealizowaniu prac
na skrzyżowaniu i otwarciu do ruchu ul. Tuwima.

 

Przebudowa ul. Sienkiewicza realizowana jest w ramach Rewitalizacji Obszarowej. Kluczowa w jej przebudowie, jest wymiana przestarzałych instalacji podziemnych, jak wodociąg i gazociąg. Całości prac dopełnia wymiana chodników i nawierzchni
po pracach podziemnych, oraz wyznaczenie miejsc parkingowych i stworzenie zieleńców, aby całość realizowanych w śródmieściu inwestycji była spójna i jednolita, dla poprawy komfortu i estetyki centrum naszego miasta.

Kontakt