Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 20 czerwca 2024

Na Księżym Młynie budują drogę rowerową. Wystartowały prace [ZDJĘCIA]

ML

Istniejąca od 2023 r. droga rowerowa na Księżym... więcej

środa, 19 czerwca 2024

Zawód z przyszłością dla łodzianek. Miasto ma atrakcyjną ofertę szkolenia i pracy dla pań zainteresowanych zdobyciem nowych kwalifikacji

Już 10 łodzianek od kilku miesięcy zdobywa kwalifikacje profesjonalnej opiekunki medycznej - np. osób starszych w domach pomocy społecznej. Biuro Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej UMŁ ma ofertę dla kolejnych 10 pań zainteresowanych kursem. Uczestniczki mogą liczyć na profesjonalne szkolenie prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę w znakomicie wyposażonych salach treningowych Akademii Zdrowia oraz stypendium przez cały czas trwania nauki.

10 łodzianek od kilku miesięcy zdobywa kwalifikacje profesjonalnej opiekunki medycznej. Biuro Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej UMŁ ma ofertę dla kolejnych 10 osób zainteresowanych kursem.

Szkolenie, które zacznie się na przełomie lipca i sierpnia, potrwa ok. 4 miesięcy i zakończy się egzaminem państwowym. Po jego zaliczeniu zapewniamy kursantkom praktyki w domach pomocy społecznej oraz 9 miesięcy płatnego zatrudnienia w DPS. Oferta adresowana jest do łodzianek, które skończyły 30 rok życia - szczególnie długotrwale bezrobotnych oraz po 50 roku życia.

Opiekun medyczny osób starszych to zawód z przyszłością. Już blisko 170 tysięcy łodzian przekroczyło wiek 60 lat, a odsetek seniorów systematycznie wzrasta.

Osoby zainteresowaniem udziałem w kursie zapraszamy do kontaktu z Biurem Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej UMŁ, nr tel.: (42) 638 57 55 lub (42) 272 62 56.

Kontakt