Gości ze świętokrzyskiego interesował cały przekrój tematów związanych z łódzką rewitalizacją. Ważne były zarówno aspekty "twarde" jak też wymiar społeczny prowadzonych w Łodzi działań. Podczas prezentacji i dyskusji, które odbyły się w Urzędzie Miasta Łodzi jak też w siedzibie Miejskiej Pracowni Urbanistycznej rozmawiano o współpracy z mieszkańcami, wsparciu przenoszonych rodzin, budowie nowych silnych sąsiedztw i całej gamie projektów dedykowanych podnoszeniu jakości edukacji, aktywizacji zawodowej i wspieraniu przedsiębiorczości. Poruszono coraz silnej akcentowaną w debacie publicznej tematykę miejskiej zieleni, niskoemisyjnego transportu miejskiego a także opowiedzieliśmy o stosowanych w Łodzi metodach monitorowania zmian i oceny postępów w rewitalizacji przy użyciu interaktywnych map i danych przestrzennych. Podzieliliśmy się także naszym podejściem do wsparcia remontów nieruchomości prywatnych na obszarze Łódzkiej Specjalnej Strefy Rewitalizacji.
Oczywiście nie mogło obyć się bez wizyty w terenie. Kielczanie odwiedzili siedzibę i okolice EC1 - Miasto Kultury, historyczne osiedle Księży Młyn a także szereg inwestycji prowadzonych w centrum miasta w ramach Rewitalizacji Obszarowej.
Wśród uczestników wizyty studyjnej, która odbyła się 29 i 30 czerwca 2021, były dwie panie wiceprezydent Kielc: Bożena Szczypiór oraz Agata Wojda a także Artur Hajdorowicz - Dyrektor Wydziału Architektury i Urbanistyki i jednocześnie Pełnomocnik Prezydenta ds. Rewitalizacji , Grzegorz Staszewski - Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg , Aneta Boroń – p.o. Dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska, Iwona Pamuła - Koordynator Stanowiska ds. Zieleni Miasta Kielce i Edukacji Ekologicznej w WGKiŚ, Anna Dwurnik - główny specjalista w Biurze ds. Inteligentnego Zarządzania Zrównoważonym Rozwojem-Smart City oraz Rafał Zamojski - Główny specjalista ds. centrum miasta.