Łódź Rewitalizuje

Remont kamienicy przy Roosevelta 9. Zmienia się w aparthotel

Prywatny inwestor, firma Hocan Estate, rozpoczął generalny remont zabytkowej kamienicy przy ul. Roosevelta 9. Docelowo w powiększonym obiekcie ma funkcjonować aparthotel.

Wizualizacja elewacji kamienicy przy ul. Roosevelta 9. Niegdyś trójkondygnacyjny budynek zyska czwartą, nadbudowaną kondygnację. Parter pomalowany jest w kolorze szarym, dwie wyższe kondygnacje pomalowane są na biało. Zdobią je liczne detale architektoniczne. Czwarta nowoczesna zyska charakter mansardy. Na ulicy przed budynkiem stoją zaparkowane samochody, a chodnikiem idą przechodnie. Po lewej stronie widoczna zieleń, która znajduje się na obszarze sąsiedniej nieruchomości przy ul. Roosevelta 11/13.

O skali przebudowy nieruchomości najlepiej świadczy jej obecny wygląd. Prace rozpoczęły się od koniecznych rozbiórek i z budynku frontowego zostały… gołe ściany. Usunięto nawet dach.

Jak zmieni się kamienica przy Roosevelta 9?

Budynek z 1895 r. czeka generalny remont obejmujący wymianę wszystkich instalacji, wymianę i wzmocnienie elementów konstrukcyjnych oraz termomodernizację. Remont elewacji wraz z odtworzeniem balkonów i zniszczonych detali architektonicznych ma uwydatnić walory architektoniczne gmachu. Planowana renowacja zmieni jego formę architektoniczną, jednak przy zachowaniu historycznego charakteru. Projekt przewiduje bowiem nie tylko nadbudowę istniejącego budynku frontowego, ale też dobudowę 5-kondygnacyjnej prawej oficyny oraz parterowej oranżerii w zachodniej części działki.

Budynek po rozbudowie będzie miał pięć kondygnacji, w tym 4 mieszkalne. Ponad zabytkową bryłą powstaną dodatkowe dwa nowoczesne piętra (jedno z nich w miejsce istniejącego poddasza). W parterze budynku frontowego i prawej oficyny znajdą się także lokale usługowe. W nowej oficynie będą też lokale mieszkalne. Łącznie w budynku będą dostępne 43 mieszkania o powierzchniach od 25 do 46 mkw.

Czym jest aparthotel?

Aparthotel hotel apartamentowy, kompleks apartamentów z obsługą, który korzysta z systemu rezerwacji w stylu hotelowym. Proces jest podobny do wynajmu mieszkania, ale bez stałych umów, a mieszkańcy mogą wymeldować się, kiedy tylko chcą.

Kontakt