Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 27 stycznia 2022

„Ażurowa kamienica” w miejscu po Hort Cafe. Jest umowa na projekt [WIZUALIZACJE]

(pj) / ŁÓDŹ.PL

Miasto zawarło umowę na opracowanie dokumentacji... więcej

Remont kamienicy przy Pomorskiej 11 blisko końca. Raport z budowy [ZDJĘCIA]

ML / ŁÓDŹ.PL

Kamienica przy ul. Pomorskiej 11 to bardzo... więcej

środa, 26 stycznia 2022

Trzy ulice w Nowym Centrum Łodzi już gotowe. Jak wyglądają i jak się będą nazywać?

ML / ŁÓDŹ.PL

W Nowym Centrum Łodzi gotowe są już trzy nowe... więcej

Włókiennicza dla przedsiębiorców. Otwarte drzwi lokali użytkowych

W sobotę (4 grudnia) w godz. 10:00-13:00 przedsiębiorcy zainteresowani wynajmem lokali użytkowych w zrewitalizowanych kamienicach przy ul. Włókienniczej będą mogli obejrzeć ponad 30 z nich w sześciu budynkach, w których prace remontowe już się zakończyły.

O przydziale lokali zainteresowanym przedsiębiorcom zadecyduje dwuetapowe postępowanie. Złożone oferty najmu najpierw zostaną ocenione pod względem rodzaju proponowanej w nich działalności i innych kryteriów preferencyjnych. Oceni je komisja złożona z urzędników Urzędu Miasta Łodzi, Zarządu Lokali Miejskich oraz radnych Rady Miejskiej w Łodzi.  Do drugiego etapu przetargu staną już tylko ci, których oferty osiągną minimalną wymaganą punktację. O tym, kto wynajmie poszczególne lokale, zadecyduje finalnie licytacja stawek czynszu. Zwycięży ten, kto zaoferuje najwięcej.

W sobotę w każdym lokalu na potencjalnych najemców czekać będą miejscy urzędnicy, którzy udzielą zainteresowanym wszystkich informacji dotyczących rozkładu pomieszczeń, wyposażenia i przewidywanego terminu ogłoszenia przetargu na wynajem danej przestrzeni. Na miejscu można będzie również złożyć wstępną deklarację rodzaju działalności gospodarczej, jaką ktoś chciałby w danym miejscu prowadzić.

Można będzie nie tylko zwiedzić, ale też poznać warunki wynajmu lokali pod adresami:

  • ul. Włókiennicza 6,
  • ul. Włókiennicza 8,
  • ul. Włókiennicza 12,
  • ul. Włókiennicza 14,
  • ul. Włókiennicza 16,
  • Złota Kamienica przy ul. Wschodniej 54.

Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 7,5 ha ograniczony ulicami Wschodnią, Rewolucji 1905r., Kilińskiego, Jaracza wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 r.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt