Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 14 czerwca 2024

Brzeźna już gotowa po remoncie. Na taką ulicę aż miło popatrzeć! [ZDJĘCIA]

TAnd

Zakończył się remont ul. Brzeźnej. W poniedziałek... więcej

czwartek, 13 czerwca 2024

środa, 12 czerwca 2024

Perła przy Sienkiewicza 22 znów lśni. Kompleks biurowy w otoczeniu zieleni [ZDJĘCIA]

ML

Przez ostatnie kilka lat kamienica straszyła, była... więcej

Startuje budowa Strefy Progress przy Piotrkowskiej 217. Powstaną nowe mieszkania w Łodzi

Symbolicznym wbiciem w ziemię pierwszej łopaty zainicjowano w środę (23 marca) start budowy Strefy Progress, nowego osiedla, które po sąsiedzku ze Strefą Piotrkowska 217 wzniesie jej właściciel, firma OKAM Capital.

Wizualizacja kompleksu Strefa Progres widziana z dziedzińca obiektów przy ul. Piotrkowskiej 217.

Będzie to kompleks czterech budynków mieszkalnych z lokalami usługowymi. Wyróżnikiem inwestycji mają być dwa wieżowce o wysokości 11 i 13 kondygnacji, które uzupełnią pierzeję al. Kościuszki.

Dawna Odlewnia Józefa Johna

Działkę już przygotowano pod plac budowy. Istniejące tam wcześniej budynki wyburzono. Nie uniknął tego także charakterystyczny ceglany magazyn z wieżą, będący częścią zespołu dawnej fabryki maszyn i odlewni żeliwa Józefa Johna (przy al. Kościuszki 132). Stan techniczny budynku nie pozwalał już na jego remont, zostanie jednak odtworzony – z czerwonej cegły i na wzór historycznego pierwowzoru. Wszystko za wiedzą i zgodą Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków

Całe osiedle liczyć będzie 276 mieszkań (o pow. od 19 do 140 mkw.). Lokatorzy będą mogli korzystać z podziemnego garażu i miejsc parkingowych na poziomie gruntu. Powstanie też sześć lokali usługowych, planowanych głównie pod gastronomię. Osiedle będzie mieć własną wypożyczalnię elektrycznych rowerów i hulajnóg, salę fitness, całodobową recepcję oraz paczkomat. Stanie tam również stacja do ładowania elektrycznych pojazdów.

Strefa Progress obok Strefy Piotrkowska 217

Strefa Progress nie naruszy Strefy Piotrkowskiej 217, cieszącej się dużą popularnością z uwagi na bogatą ofertę gastronomiczną i związane z nią wydarzenia, np. festiwale kulinarne. Inwestycja mieszkaniowa ma stanowić jej uzupełnienie lub nawet powiększenie poprzez wprowadzenie nowych lokali usługowych oraz przestrzeni zielonych, jakie powstaną na terenie Strefy Progress, której budowa rozpocznie się już w najbliższych tygodniach. Zakończenie przewidywane jest w I kwartale 2024 r.

Kontakt