Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 14 czerwca 2024

Brzeźna już gotowa po remoncie. Na taką ulicę aż miło popatrzeć! [ZDJĘCIA]

TAnd

Zakończył się remont ul. Brzeźnej. W poniedziałek... więcej

czwartek, 13 czerwca 2024

środa, 12 czerwca 2024

Perła przy Sienkiewicza 22 znów lśni. Kompleks biurowy w otoczeniu zieleni [ZDJĘCIA]

ML

Przez ostatnie kilka lat kamienica straszyła, była... więcej

Nowy hotel The Loom powstał przy Manufakturze. Jest już otwarty dla gości

Łódzka baza hotelowa powiększy się o nowy, 4-gwiazdkowy hotel The Loom, który 20 kwietnia zostanie oficjalnie otwarty przy ul. Ogrodowej 21. To radykalnie przebudowany i podwyższony o jedną kondygnację gmach dawnej Wojewódzkiej Przychodni Reumatologicznej, jednak zupełnie już jej nie przypomina.

Na zdjęciu budynek hotelu The Loom przy ul. Ogrodowej 21 po zakończonej przebudowie.

Metamorfoza budynku trwała prawie pięć lat, ale przeszedł on poważne zmiany. Z socrealistycznej bryły przeobraził się w nowoczesny architektonicznie obiekt, nawiązujący ceglaną fasadą do sąsiedniego hotelu Vienna House Andel’s Łódź i dawnych robotniczych famuł po drugiej stronie ulicy. Lekkości i nowoczesnego charakteru dodają mu liczne przeszklenia i wcięcia w fasadach.

Nawiązania do fabrykanckiej Łodzi

Nawiązań do łódzkich korzeni jest zresztą więcej. The Loom, słowo oznaczające w języku angielskim krosno lub warsztat tkacki, oferuje 76 pokojów w stylistyce łódzkich loftów. Do dyspozycji są pokoje dwu- oraz trzyosobowe, pokoje o podwyższonym standardzie oraz apartament. W obiekcie znajdują się również cztery sale konferencyjne – trzy z nich dzięki przesuwanym ścianom można dzielić lub łączyć w zależności od potrzeb organizatorów. Do bardziej kameralnych spotkań przewidziano cztery gabinety biznesowe o wyjątkowo łódzkich nazwach: Ślepy Maks, Dętka, Krańcówka i Zdrowie. Goście mogą skorzystać z sauny, gabinetu masażu i sali fitness.

Dobre jedzenie, drink bar i klubowa przestrzeń

W hotelu będą funkcjonować trzy lokale. Jego gastronomiczną wizytówką ma być restauracja Wątek, otwarta nie tylko dla hotelowych gości, ale też dla klientów z zewnątrz. Będzie kusić ich nowoczesnym i zróżnicowanym menu, zawierającym m.in. dania kuchni wegetariańskiej i przysmaki dla dzieci. Od rana do północy będzie czynny Lobby Bar – połączenie kawiarni i cocktail baru. W podziemiach obiektu działa też 200-metrowy Cotton Club z barem i parkietem tanecznym, czyli klubowa przestrzeń z ofertą gastronomiczną do nieformalnych imprez zorganizowanych.

The Loom już przyjmuje gości

Hotel The Loom przyjmuje gości już od 1 kwietnia. Podstawowa cena za nocleg w dwuosobowym pokoju to 306 zł.

Kontakt