Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 29 września 2023

Nowe życie Śródmieścia. Przyjdź na konferencję

SzZ - BRiM

Dziesiątki wyremontowanych od fundamentów po dach... więcej

Droga rowerowa na Księżym Młynie. Rozpoczęli już układanie asfaltu [ZDJĘCIA]

ML

W śladzie dawnej kolei scheiblerowskiej powstaje... więcej

„Dziura" przy Piotrkowskiej 58 wciąż do kupienia. PGE ogłosiło drugi przetarg

PGE Dystrybucja S.A. nadal poszukuje chętnych na zakup dwóch należących do spółki działek przy ul. Piotrkowskiej 56/58 i 58.

Na zdjęciu dziura po wyburzonej kamienicy we wschodniej pierzei ul. Piotrkowskiej (nr 58)

Ta druga to parcela po kamienicy wyburzonej 13 lat temu przez ówczesny Zakład Energetyczny Łódź-Teren, który miał ją odbudować, do czego nigdy nie doszło. Od tego czasu dziura w pierzei ul. Piotrkowskiej szpeci ciąg zabudowy tej najbardziej reprezentacyjnej ulicy Łodzi i stan ten nie zmienia się pomimo licznych apeli radnych, społeczników i samych łodzian.

Przetargi na budynki PGE Dystrybucja S.A. przy Piotrkowskiej

Pierwszy przetarg na zakup obu działek przy Piotrkowskiej PGE Dystrybucja Oddział w Łodzi ogłosiła w sierpniu. Został on jednak unieważniony. W połowie września spółka ogłosiła jednak drugi ustny przetarg nieograniczony na łączną sprzedaż obu działek, ponownie określając ich cenę wywoławczą na 12 mln zł (9 044 400 zł za działkę przy ul. Piotrkowskiej 56/58 i 2 056 500 zł za grunt po kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 58). Termin zgłaszania ofert upływa 14 listopada. Ustny przetarg ma się odbyć 3 dni później w siedzibie łódzkiego oddziału PGE Dystrybucja S.A. przy ul. Tuwima 58.

Kontakt