Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 2 lutego 2023

środa, 1 lutego 2023

Famuły przy Ogrodowej do remontu. Mieszkania, hostel i dużo roślinności [WIZUALIZACJE]

Piotr Jach

We wtorek, 31 stycznia, otwarto oferty złożone w... więcej

wtorek, 31 stycznia 2023

Nowe mieszkania przy Dowborczyków. Co w planach inwestycji? [WIZUALIZACJE]

Piotr Jach

Przy ul. Dowborczyków 18, a więc w bezpośrednim... więcej

Kilińskiego wciąż bez tramwajów. Nie ma decyzji o rozbiórce zawalonej kamienicy

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nie wydał w piątek (25 listopada) decyzji o rozbiórce zawalonej kamienicy przy ul. Kilińskiego 49. Ruina, która blokuje ruch tramwajów po ulicy, ma szansę zniknąć dopiero na przełomie stycznia i lutego 2023 r.

Na zdjęciu kamienica przy ul. Kilińskiego 49. Widoczny fragment zawalonej kondygnacji

Od 1,5 roku miasto czeka na możliwość rozebrania kamienicy przy ul. Kilińskiego 49. W budynku zawaliły się częściowo stropy, a rozebranie go długo uniemożliwiał wpis do rejestru zabytków. Potem z wydaniem opinii zwlekała Wojewódzka Konserwator Zabytków. Grożąca zawaleniem kamienica sprawiła, że trzeba było zamknąć część ulicy.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego ma wydać decyzję nakazującą rozbiórkę nieruchomości przy ul. Kilińskiego 49. W piątek (25 listopada) zwołał w tej sprawie tzw. rozprawę administracyjną. Decyzji jednak nie wydał. Chce poddać dodatkowej analizie dokumenty związane z zabezpieczeniem sąsiednich budynków na czas planowanej rozbiórki.

Decyzja PINBUD może zapaść w połowie grudnia. Jeśli inspektor nadzoru budowlanego nada rozbiórce rygor natychmiastowej wykonalności, prace powinny rozpocząć się po 6 tygodniach. W tym czasie musi zostać wybrana firma wykonująca rozbiórkę.

Na powrót tramwajów na ul. Kilińskiego musimy więc jeszcze poczekać.

Kontakt