Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 23 marca 2023

Targ Jaracza szuka handlujących!

Patrycja Wojtaszczyk

31 marca 2023 r., o godzinie 10:00 w siedzibie... więcej

środa, 22 marca 2023

Wielkie zmiany na Mielczarskiego. Remontują aż cztery kamienice [RAPORT Z BUDOWY]

Ulica Mielczarskiego zmieni się wkrótce w nowy woonerf, ale to nie wszystko – nie do poznania będą także stojące przy ulicy kamienice. W czterech z nich trwa właśnie kompleksowy remont.

Kolaż tworzony przez wizualizację wyglądu budynku przy ul. Mielczarskiego 33 po remoncie (po lewej stronie) i zdjęcia tej samej kamienicy podczas trwających prac budowlanych (po prawej stronie)

Po remoncie w budynkach powstaną mieszkania (także komunalne oraz chronione, dla osób z niepełnosprawnościami), lokale usługowe i takie z funkcjami społecznymi, a także placówka opiekuńczo-wychowawcza. Łączna wartość inwestycji to blisko 30 mln zł.

Co słychać na placach budowy?

W kamienicy przy ul. Mielczarskiego 22 prowadzone są właśnie prace przy budowie szybu windowego, realizowana jest rekonstrukcja balkonów i wymiana stropów. Rozpoczęły się roboty na elewacjach, trwają także przygotowania do odtworzenia zawalonych, zabytkowych klatek schodowych.

Przy ul. Mielczarskiego 33 prowadzone są prace wykończeniowe – wylewki i tynkowania. Zakończono wykonywanie infrastruktury sanitarnej na podwórzu. Teraz – w porozumieniu z wykonawcą woonerfu – trzeba przyłączyć budynek do wody.

W ostatnich dniach w kamienicy przy ul. Mielczarskiego 15 skuto tynki zewnętrzne, zerwano okładziny stropów i podłóg oraz zdemontowano stare instalacje elektryczne i sanitarne. W najbliższym czasie ekipy zabiorą się za stropy na parterze.

Pod numerem 3, w obu budynkach przebudowywanej posesji, zakończyły się prace rozbiórkowe. Obecnie montowane są sufity podwieszane i izolacje, stawiane i malowane są ścianki działowe. Nad piwnicą docieplany jest strop, a na parterze – montowana terakota. W najbliższym czasie planowane jest wykonanie wieńców spinających konstrukcję budynku od frontu.

Intensywne prace prowadzone w budynkach zakończą się w 2023 r. Najpierw do użytku oddane zostaną kamienice pod numerami 3 i 15, a na zakończenie remontu przy ul. Mielczarskiego 22 i 33 poczekamy do IV kwartału 2023 r.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 14 ha ograniczony ulicami Ogrodową. Gdańską, Legionów, Cmentarną wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 27 października 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt