Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 24 marca 2023

Jak e-usługi wspierają funkcjonowanie samorządu lokalnego?

Szymon Zatorski - BRiM

Łódzki Ośrodek Geodezji, Biuro Rewitalizacji i... więcej

Wyburzanie ruin w centrum Łodzi. Wiosenne porządki w mieście ruszają pełną parą! [ZDJĘCIA]

Piotr Jach

W Łodzi rozpoczęło się wiosenne sprzątanie, a do... więcej

Łódź z drona. Czy rozpoznajesz te miejsca z lotu ptaka? [ZDJĘCIA]

Katarzyna Sławińska

Łódzkie ulice z perspektywy przechodnia możemy... więcej

Remont placu Reymonta dobiega końca! Przybyło zieleni i ławek. Powstała ścieżka edukacyjna!

Więcej zieleni, mała architektura i ścieżka edukacyjna. Plac Reymonta zmienia się w przestrzeń bardziej przyjazną dla mieszkańców i zwierząt żyjących w mieście.

Na zdjęciu plac Reymonta po zakończonym remoncie

W ramach inwestycji plac został wzbogacony o dodatkową zieleń w postaci bylin, traw ozdobnych, krzewów oraz łąki kwietnej. Dosadzone zostały także nowe drzewa. Wszystkie te rośliny znacząco zwiększą pojemność retencyjną zieleni czy też jej zdolność przechwytywania zanieczyszczeń z powietrza. Dzięki temu miejsce stanie się bardziej zaciszne, a same rośliny będą także wspierały owady zapylające – trzmiele, pszczoły, motyle oraz ptaki i małe zwierzęta żyjące w naszym sąsiedztwie.

Na placu Reymonta pojawiła się również mała architektura. Całość dopełni mini ścieżka edukacyjna, która będzie opowiadać o ważnej roli przyrody w życiu człowieka, w kontekście twórczości Reymonta.

Plac Reymonta – rewaloryzacja z biznesem

Obecnie trwają odbiory. W najbliższych dniach będą prowadzone jeszcze drobne prace wykończeniowe w zakresie małej architektury i nasadzeń. Rewaloryzacja przestrzeni na placu Reymonta została przeprowadzona we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego w ramach dotacji z programu „Ogrody przyjazne naturze” oraz z łódzkim biznesem.

Kontakt