Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 17 marca 2023

TOP 20 biurowców ostatniej dekady. Zobacz, jak zmieniły Łódź! [ZDJĘCIA]

Piotr Jach

Dziś trudno wyobrazić sobie Łódź bez choćby Bramy... więcej

Nowe mieszkania na Widzewie. Miasto buduje je z WTBS [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE]

red

Przy ul. Przędzalnianej 101/103 trwają intensywne... więcej

czwartek, 16 marca 2023

Trwa remont milicyjnego kasyna przy Sienkiewicza. Willa Maurycego Frankela znów zachwyci

Po generalnej odnowie na pierwszym piętrze powstaną biura, a na parterze znajdzie się lokal usługowy, który zostanie przeznaczony na restaurację lub kawiarnię.

Kolaż dwóch zdjęć: po lewej - widok z drona willi przy ul. Sienkiewicza 26, po prawej - wnętrza tego samego budynku w trakcie prac remontowych

Willa przechodzi kompleksowy remont. Odnowione i przebudowane zostaną wnętrza, modernizacja nie ominie również elewacji. Konstrukcja budynku zostanie wzmocniona, wymienione zostaną wszystkie instalacje. – Na ukończeniu są prace rozbiórkowe i demontażowe. Wymieniono stropy nad piwnicą oraz stropy drewniane nad parterem. Zakończono również prace przy wymianie konstrukcji ścian wewnątrz budynku. W najbliższych dniach zobaczymy robotników przy stawianiu ścian działowych, rozpoczną się również prace przy wymianie instalacji – zapowiada Mariusz Kociołek, kierownik budowy.

Biura i lokale usługowe w starym kasynie

W odnowionym budynku powstaną cztery funkcjonalne lokale biurowe oraz nowa, atrakcyjna przestrzeń na lokal usługowy. Z zewnątrz przywrócony zostanie jednolity wygląd z zachowaniem charakteru XIX-wiecznej willi.

Wykonawcą remontu jest firma Michał Szymczyk Zakład Ogólnobudowlany, a wartość prac to ponad 6 mln zł. Finał inwestycji planowany jest na IV kwartał 2023 r.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 2" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0003/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt