Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 24 marca 2023

Jak e-usługi wspierają funkcjonowanie samorządu lokalnego?

Szymon Zatorski - BRiM

Łódzki Ośrodek Geodezji, Biuro Rewitalizacji i... więcej

Wyburzanie ruin w centrum Łodzi. Wiosenne porządki w mieście ruszają pełną parą! [ZDJĘCIA]

Piotr Jach

W Łodzi rozpoczęło się wiosenne sprzątanie, a do... więcej

Łódź z drona. Czy rozpoznajesz te miejsca z lotu ptaka? [ZDJĘCIA]

Katarzyna Sławińska

Łódzkie ulice z perspektywy przechodnia możemy... więcej

Famuły przy Ogrodowej do remontu. Mieszkania, hostel i dużo roślinności [WIZUALIZACJE]

We wtorek, 31 stycznia, otwarto oferty złożone w przetargu, ogłoszonym przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną, na generalny remont i zmianę funkcji użytkowej dawnego domu robotników fabryki Izraela Poznańskiego (tzw. famuły) przy ul. Ogrodowej 24.

Wizualizacja budynku i podwórka nieruchomości przy ul. Ogrodowej 24 po zakończonym remoncie (widok od strony podwórka)

Do postępowania mającego wyłonić wykonawcę projektu stanęły cztery firmy. Rozstrzał cen jest duży – wszystkie przekraczają założony przez ŁSI budżet inwestycji. Teraz oferty zostaną poddane weryfikacji, a po jej zakończeniu odbędzie się jeszcze internetowa aukcja, na której konkurenci będą ubiegać się o przyznanie im kontraktu. Najniższa cena nie będzie kluczowym kryterium podczas wyłaniania zwycięzcy. 

– Równolegle z procesem wyboru wykonawcy czyni też zabiegi o pozyskanie kredytu, który sfinansuje projekt odnowy Ogrodowej 24 – dodaje Tomasz Piotrowski, prezes ŁSI.

Przyszłość w mixed-use

Famuła ma stać się nowoczesnym obiektem wielofunkcyjnym (mixed-use) z przeważającą funkcją mieszkaniową – powstanie w nim 58 mieszkań oraz hostel z 41 pokojami. Będzie też 14 lokali użytkowych, które wynajęte zostaną łódzkim przedsiębiorcom i restauratorom. Powierzchnie biurowe, być może biura serwisowane, zajmą blisko 2 tys. mkw. przestrzeni na trzech kondygnacjach.

„Zielone” rozwiązania przy Ogrodowej

Poza roślinnością, która pojawi się między budynkami oraz na nich (kwietne łąki, drzewa, trawniki rekreacyjne, zielone dachy i ściany, ogród deszczowy), Ogrodowa 24 ma posiadać m.in. wydajną instalację fotowoltaiczną, instalację do odzysku wody szarej (to ścieki po kąpieli lub zmywaniu naczyń), zbiornik wody deszczowej, ekologiczny system wspomagania ogrzewania i instalację ograniczającą zużycie wody w toaletach.

Kontakt