Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 24 marca 2023

Jak e-usługi wspierają funkcjonowanie samorządu lokalnego?

Szymon Zatorski - BRiM

Łódzki Ośrodek Geodezji, Biuro Rewitalizacji i... więcej

Wyburzanie ruin w centrum Łodzi. Wiosenne porządki w mieście ruszają pełną parą! [ZDJĘCIA]

Piotr Jach

W Łodzi rozpoczęło się wiosenne sprzątanie, a do... więcej

Łódź z drona. Czy rozpoznajesz te miejsca z lotu ptaka? [ZDJĘCIA]

Katarzyna Sławińska

Łódzkie ulice z perspektywy przechodnia możemy... więcej

Rewitalizacja. Remont Północnej 7 na półmetku. Zaglądamy na plac budowy [ZDJĘCIA]

Po generalnej modernizacji w kamienicy powstanie 38 mieszkań komunalnych, w tym 10 mieszkań dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami, oraz dwa lokale usługowe przeznaczone na wynajem.

Na zdjęciu ciężki sprzęt budowlany na podwórku remontowanej nieruchomości przy ul. Północnej 7

Jak przebiegają prace przy Północnej 7? 

– Zakończyły się prace rozbiórkowe, a zaawansowanie prac budowlanych zbliża się do półmetka. W lokalach użytkowych dokonano naprawy betonowych płyt korytkowych dachu, natomiast w lokalach mieszkalnych oraz częściach wspólnych podniesiono i wzmocniono stropy. Prace nie ominęły budynku oficyny, gdzie zdemontowano dach i wykonano nową więźbę oraz deskowanie dachu budynku oficyny zachodniej – wylicza Jan Biernat, przedstawiciel wykonawcy. 

Na najbliższe tygodnie zaplanowano roboty budowlane ścian konstrukcyjnych, otworów okiennych i drzwiowych w lokalach użytkowych oraz wykonanie warstw podłogowych ppoż. w klatce nr 1. Ponadto będą kontynuowane prace przy wymianie instalacji.

Kompleksowy remont  

– Budynki zostaną całkowicie odnowione oraz podłączone do centralnego ogrzewania. Wewnętrzny układ pomieszczeń ulegnie przebudowie. W rozplanowanych na nowo mieszkaniach będą kuchnie lub aneksy kuchenne oraz łazienki. Część z nich zostanie przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Inwestycja nie ominie również podwórza, które po remoncie będzie przyjaznym miejscem do odpoczynku dla całych rodzin – zapewnia Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich. 

Zielone podwórko przy Północnej 7

Przy ul. Północnej 7 powstanie zielone podwórko, a na nim strefa relaksu, miejsca do wypoczynku i sąsiedzkich spotkań. Zasiane zostaną nowe trawniki i posadzone będą liczne krzewy. Na ścianach budynków pojawią się stelaże, po których piąć się będa pnącza, tworząc zieloną ścianę. Na podwórku staną stojaki rowerowe, do użytku mieszkańców zostanie oddana stylizowana altana na odpady. 

Prace kosztować będą ponad 10 mln zł. Przy ul. Północnej rewitalizowana jest również kamienica pod numerem 23, gdzie prócz 22 mieszkań oraz dwóch lokali na handel lub usługi powstaną także placówka opiekuńczo-wychowawcza, świetlica środowiskowa oraz dom samopomocy. Obie inwestycje zostaną zakończone w IV kwartale 2023 r.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 32,5 ha ograniczony ulicami Zachodnią, Podrzeczną, Stary Rynek, Wolborską, Franciszkańską, Północną, Wschodnią, Rewolucji 1905 r., Próchnika wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0001/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt