Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 26 maja 2023

Remont Legionów. Odkrycie archeologiczne na placu budowy. Na co natrafiono? [ZDJĘCIA]

ML

Ulica Legionów przechodzi gruntowną przebudowę. Od... więcej

Kilińskiego. Dwie kamienice zyskają nowe życie. Raport z prac [ZDJĘCIA]

ML

Dwie kamienice przy Kilińskiego zyskają drugie... więcej

Nowe mieszkania w Łodzi powstaną przy Lubelskiej. Miasto buduje je z WTBS [WIZUALIZACJE]

red

Prawie 100 nowych mieszkań – zarówno komunalnych,... więcej

Remont Śmigłego-Rydza. Kolejny odcinek w budowie. Jak pracuje tam ciężki sprzęt? [ZDJĘCIA]

Pełną parą idzie przebudowa al. Śmigłego-Rydza między ul. Przybyszewskiego a ul. Dąbrowskiego. Mimo że odcinek liczy ponad kilometr, robotników możemy spotkać właściwie w każdym miejscu.

Na zdjęciu ciężkie maszyny budowlane przy pracach remontowych realizowanych na jezdni i torowisku al. Marsz. E. Śmigłego-Rydza

Aktualnie trwa układanie warstw konstrukcyjnych nowego torowiska tramwajowego oraz przebudowa podstacji trakcyjnych. Robotnicy układają magistralę wodociągową i przebudowywują wpusty kanalizacji deszczowej na nitce wschodniej.

Zakres inwestycji obejmuje modernizację torowiska, które po przebudowie będzie zielone. Chodniki i ścieżki rowerowe zostaną odnowione. Przewidziano wymianę nawierzchni bitumicznej z miejscowymi naprawami podbudowy. Zostaną odnowione również podstacje Wacława i Zapolskiej.

Finał inwestycji został zaplanowany jest na IV kw. 2023 r. Wykonawcą jest lokalne konsorcjum Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane Kemy i MPK Łódź, a wartość projektu to  85,632 mln zł brutto.


Projekt pn. "Kompleksowy program integracji sieci niskoemisyjnego transportu publicznego w metropolii łódzkiej wraz z zakupem taboru do obsługi trasy W-Z oraz innych linii komunikacyjnych i modernizacją zajezdni tramwajowych w Łodzi" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr POIS.06.01.00-00-0047/16-00 zawartej w dniu 15 grudnia 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Kontakt