Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 26 maja 2023

Remont Legionów. Odkrycie archeologiczne na placu budowy. Na co natrafiono? [ZDJĘCIA]

ML

Ulica Legionów przechodzi gruntowną przebudowę. Od... więcej

Kilińskiego. Dwie kamienice zyskają nowe życie. Raport z prac [ZDJĘCIA]

ML

Dwie kamienice przy Kilińskiego zyskają drugie... więcej

Nowe mieszkania w Łodzi powstaną przy Lubelskiej. Miasto buduje je z WTBS [WIZUALIZACJE]

red

Prawie 100 nowych mieszkań – zarówno komunalnych,... więcej

Przebudowa Bednarskiej na ostatniej prostej. Jak zmienia się ulica? [RAPORT]

Warunki atmosferyczne w najbliższych tygodniach będą sprzyjać drogowcom. Dodatnie temperatury i brak opadów śniegu umożliwią ekipie szybkie zakończenie modernizacji ul. Bednarskiej.

Na zdjęciu trwające na ul. Bednarskiej ostatnie prace porządkowe, do których wykorzystywany jest również ciężki sprzęt

– Do wykonania zostało tylko wylanie warstwy ścieralnej asfaltu na całym 800-metrowym odcinku od ul. Rzgowskiej do ul. Pabianickiej, co zostanie zrobione, gdy tylko pozwoli na to pogoda. Aktualnie trwają roboty brukarskie, ostatnie prace wykończeniowe i porządkowe przy chodnikach i budowie bezpiecznych zjazdów na posesje. Ponadto drogowców zobaczymy przy tworzeniu zieleńców – zapewnia Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Jak zmieniła się Bednarska?

W ramach inwestycji wymieniono całą podbudowę ulicy, wybudowano betonowe ławy przystanków autobusowych i nowe chodniki wyposażone w elementy dla osób z niepełnosprawnościami. Wiosną przy ulicy pojawią się nowe, ozdobne trawniki.

Mieszanka traw odporna na ekstremalne warunki atmosferyczne zostanie posadzona między chodnikiem a jezdnią wzdłuż całego zmodernizowanego odcinka. Zakończenie inwestycji planowane jest w kwietniu. Jej wartość to blisko 8 mln zł.

W bloku przy ul. Bednarskiej 26 w 1959 r. mieszkała Hanna Ożogowska, pisarka i tłumaczka, autorka m.in. powieści dla młodzieży pt. „Tajemnica zielonej pieczęci”. Jej bohaterowie – szóstoklasiści o imionach Bartek, Stefan i Wiktor – mieszkali na łódzkich osiedlach. Ul. Bednarska pojawiła się na kartach powieści wielokrotnie, a pierwowzorem jednej z postaci był dozorca bloku pod numerem 24 o nazwisku Chybała.

Kontakt