Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 26 maja 2023

Remont Legionów. Odkrycie archeologiczne na placu budowy. Na co natrafiono? [ZDJĘCIA]

ML

Ulica Legionów przechodzi gruntowną przebudowę. Od... więcej

Kilińskiego. Dwie kamienice zyskają nowe życie. Raport z prac [ZDJĘCIA]

ML

Dwie kamienice przy Kilińskiego zyskają drugie... więcej

Nowe mieszkania w Łodzi powstaną przy Lubelskiej. Miasto buduje je z WTBS [WIZUALIZACJE]

red

Prawie 100 nowych mieszkań – zarówno komunalnych,... więcej

Dwie kamienice przy Wschodniej pięknieją. Finisz remontów jeszcze w tym roku [ZDJĘCIA]

W dwóch budynkach przy ul. Wschodniej trwają intensywne prace modernizacyjne. Szybciej zostanie zakończony remont kamienicy pod numerem 45, ale również budynek przy Wschodniej 35 powinien zostać odnowiony jeszcze w 2023 r.

Na zdjęciu kamienica przy ul. Wschodniej 45

– Planujemy, że w wakacje zakończą się wszystkie roboty, które umożliwią przeprowadzkę mieszkańców do kamienicy przy Wschodniej 45. Kompleks budynków pod numerem 35 oddamy do użytkowania w IV kw. tego roku  mówi Olga Kassyańska, Zarząd Inwestycji Miejskich.

Wschodnia 45. Jak się zmieni?

W zabytkowej kamienicy przy ul. Wschodniej 45 trwają prace wykończeniowe w mieszkaniach. Lokale są malowane, robotnicy montują okucia drzwi oraz listwy przypodłogowe. Na klatkach schodowych kończy się układanie płytek. Balustrada klatki schodowej budynku frontowego została oddana do renowacji i na dniach ma zostać zamontowana. Niebawem rozpocznie się również renowacja polichromii na klatce schodowej budynku frontowego oraz wznowione zostaną prace na terenie zewnętrznym.

W budynku powstanie 48 mieszkań komunalnych, 1 mieszkanie chronione dla osób opuszczających pieczę zastępczą, 12 lokali usługowych przeznaczonych na wynajem oraz 4 pracownie twórcze. Wartość inwestycji to 17 498 971,80 zł.

Prace przy Wschodniej 35

W kompleksie budynków przy ul. Wschodniej 35 trwa montaż ścianek działowych i obudowa poddasza budynku frontowego. Robotników zobaczymy przy wykonywaniu izolacji ścian fundamentowych w części niepodpiwniczonej budynku, zamykaniu obudów w łazienkach i przygotowywanie podłoża pod płytki. Prowadzone są również roboty sanitarne dotyczące instalacji wodno-kanalizacyjnych i centralnego ogrzewania na poddaszu budynku frontowego. Trwa też rozprowadzenie instalacji elektrycznycznych oraz roboty budowlane związane z zagospodarowaniem terenu. W najbliższym czasie wykonawca rozpocznie prace glazurnicze, w planach jest również wykonanie fundamentów pod altanę.

W budynku powstaje: 28 mieszkań komunalnych, w tym jedno dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, 4 lokale usługowe do wynajęcia, 2 pracownie artystyczne oraz 1 mieszkanie chronione. Wartość inwestycji to 9 758 000 zł.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 7,5 ha ograniczony ulicami Wschodnią, Rewolucji 1905r., Kilińskiego, Jaracza wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku.

Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 32,5 ha ograniczony ulicami Zachodnią, Podrzeczną, Stary Rynek, Wolborską, Franciszkańską, Północną, Wschodnią, Rewolucji 1905 r., Próchnika wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0001/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku.

Projekty współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt