Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 26 maja 2023

Remont Legionów. Odkrycie archeologiczne na placu budowy. Na co natrafiono? [ZDJĘCIA]

ML

Ulica Legionów przechodzi gruntowną przebudowę. Od... więcej

Kilińskiego. Dwie kamienice zyskają nowe życie. Raport z prac [ZDJĘCIA]

ML

Dwie kamienice przy Kilińskiego zyskają drugie... więcej

Nowe mieszkania w Łodzi powstaną przy Lubelskiej. Miasto buduje je z WTBS [WIZUALIZACJE]

red

Prawie 100 nowych mieszkań – zarówno komunalnych,... więcej

Nowe mieszkania na Widzewie. Miasto buduje je z WTBS [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE]

Przy ul. Przędzalnianej 101/103 trwają intensywne prace przy budowie nowego bloku. To wspólna inwestycja miasta i Widzewskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. W 2023 r. do dyspozycji łodzian będzie tu 20 lokali pod wynajem komunalny oraz 19 ze średnim czynszem w ramach tzw. budownictwa społecznego.

Kolaż przedstawiający plac budowy budynku przy ul. Przędzalnianej 101/103 (po lewej stronie) oraz wizualizację ukończonej inwestycji (po prawej stronie)

– Mieszkania to pełen przekrój metraży: od 30-metrowych kawalerek po 3-pokojowe, prawie 70- metrowe mieszkania. Zostaną oddane w naszym typowym standardzie: z białą armaturą i płytkami w łazienkach, z położonymi podłogami – opowiada Radosław Stępień, prezes WTBS.

Nie zabraknie tu również mieszkania dostosowanego stricte do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji komórki. Zakończono już prace nad kondygnacją parterową. Powstają ściany kondygnacji pierwszego piętra. Pod koniec 2023 r. do budynku będą się  wprowadzać lokatorzy. 

W planach jest jeszcze budowa ok. 250 mieszkań we współpracy miasta z WTBS (przy Nawrot 98, Skierniewickiej 8, 10 oraz Lubelskiej 9/11 i Lubelskiej 7, jak również przy Oblęgorskiej/Widok).

Kontakt