Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 2 czerwca 2023

Kamienice w Łodzi pięknieją dzięki miejskim dotacjom. Łącznie 30 remontów [ZDJĘCIA]

red

Struga 17 i Legionów 51. W tych kamienicach kończą... więcej

Kamienica Siemensa w Łodzi. Jak zmieni się Piotrkowska 96? [ZDJĘCIA]

Piotr Jach

Jeszcze w 2023 r. rozpocznie się remont... więcej

Nowe osiedle przy Pogonowskiego. Ponad 140 mieszkań, dużo zieleni i co jeszcze? [WIZUALIZACJE]

W Łodzi nieustannie powstają nowe inwestycje, które idealnie wpisują się w całkowicie odmieniony charakter miasta. Jedną z nich jest osiedle Pogonowskiego 73. Wmurowanie 20 marca kamienia węgielnego oficjalnie rozpoczęło prace budowlane na osiedlu.

Wizualizacja nowego osiedla, które powstanie przy ul. Pogonowskiego 73 z inicjatywy PROFIT Development

Prawdziwy renesans przeżywa dziś Stare Polesie. Ta zabytkowa dzielnica, granicząca ze Śródmieściem, charakteryzuje się wyjątkowym układem urbanistycznym i historyczną zabudową. Stare Polesie, podobnie jak cała Łódź, przechodzi w ostatnim czasie całkowitą przemianę.

Wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję PROFIT Development to kolejny przykład zmian na Starym Polesiu. Będzie ona miała charakter mieszkaniowy, ale nie zabraknie przestrzeni, na której starzy i nowi lokatorzy ulicy będą mogli się integrować. To właściwe podejście, bo skierowane jest także do lokalnej społeczności.

– Postanowiliśmy wykorzystać potencjał Starego Polesia – mówi Bogdan Koczy, dyrektor Łódzkiego Oddziału PROFIT Development. – Intensywna rewitalizacja dzielnicy nadała jej nowy kształt, który łączy wielkomiejski komfort ze spokojem, zielenią i bezpieczeństwem. Nasza inwestycja będzie naturalną kontynuacją tego pozytywnego trendu.

Pogonowskiego 73 - co tam powstanie?

Pogonowskiego 73, to osiedle zaprojektowane z myślą o miłośnikach śródmiejskiego klimatu. W kaskadowej zabudowie, otoczonej zielenią, powstanie ponad 140 mieszkań, wyposażonych w przestronne tarasy lub balkony. Do dyspozycji mieszkańców pozostaną 143 miejsca rowerowe i 85 miejsc parkingowych dla samochodów. Wokół budynku pojawią się przestrzenie służące do integracji mieszkańców.

Wmurowanie kamienia węgielnego to ważny krok w naszej inwestycji. Głęboko wierzymy, że już niedługo osiedle stanie się oazą dla wszystkich tych, którzy poszukują największego komfortu, a przy tym nie chcą rezygnować z uroków, jakie daje życie w sercu miasta – podsumowuje Bogdan Koczy.

Kontakt