Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 29 września 2023

Nowe życie Śródmieścia. Przyjdź na konferencję

SzZ - BRiM

Dziesiątki wyremontowanych od fundamentów po dach... więcej

Droga rowerowa na Księżym Młynie. Rozpoczęli już układanie asfaltu [ZDJĘCIA]

ML

W śladzie dawnej kolei scheiblerowskiej powstaje... więcej

Lipowa zmienia się w woonerf. Wystartowały prace budowlane [ZDJĘCIA]

Przebudowa ulicy obejmuje 300-metrowy odcinek ul. Lipowej od ul. Zielonej do ul. 6 Sierpnia. To kontynuacja rewitalizacji ulicy Lipowej w ramach programu Zielone Polesie. Zmodernizowana zostanie cała konstrukcja drogi, powstaną odwodnienie i kanał technologiczny, a na powierzchni – nowa ulica z liczną roślinnością.

Kolaż wykonany z połączenia dwóch zdjęć prezentujących wstępne prace prowadzone na ul. Lipowej na odcinku od ul. Zielonej do ul. 6 Sierpnia

Wykonawca przejął plac budowy, zabezpieczył go i rozpoczął pierwsze prace demontażowe i porządkowe. Przebudowa odcinka ul. Lipowej to kolejny woonerf na Starym Polesiu. Miejskie podwórce istnieją już na pobliskich, równoległych do ul. Lipowej ulicach Pogonowskiego i 28 Pułku Strzelców Kaniowskich oraz na ulicy 1 Maja.

Jak zmieni się Lipowa?

W ramach przebudowy ulicy powstanie nowa nawierzchnia z ozdobnej kostki betonowej, wzdłuż której zostaną ułożone granitowe krawężniki. Powstanie nowa kanalizacja teletechniczna i odwodnienie pasa drogowego. Na woonerfie znajdzie się również nowe oświetlenie uliczne. Na całym odcinku przyszły wykonawca zamontuje także elementy małej architektury: ławki, kosze i stojaki rowerowe. Wzdłuż ulicy znajdzie się również ponad 700 mkw. powierzchni czynnej biologicznie w postaci nowych nasadzeń.   

Podczas prac budowlanych wjazd na remontowany odcinek możliwy będzie tylko dla mieszkańców. Utrudnienia będą dotyczyć też ul. 6 Sierpnia, gdzie zamknięty zostanie przejazd w kierunku ul. Żeligowskiego. Zachowany będzie przejazd w kierunku ul. Żeromskiego. Zmieni się trasa linii autobusowej 65B, która w kierunku łódzkiego lotniska pojedzie ulicami: Żeromskiego, Mickiewicza i Łąkową do Kopernika, czyli po trasie linii 65A.

Kontakt