Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 29 września 2023

Nowe życie Śródmieścia. Przyjdź na konferencję

SzZ - BRiM

Dziesiątki wyremontowanych od fundamentów po dach... więcej

Droga rowerowa na Księżym Młynie. Rozpoczęli już układanie asfaltu [ZDJĘCIA]

ML

W śladzie dawnej kolei scheiblerowskiej powstaje... więcej

Przebudują skrzyżowanie Zachodniej z Legionów. Ważne zmiany w ruchu [SZCZEGÓŁY]

Trwa przebudowa ul. Legionów. Drogowcy chcą wykorzystać okres wakacji, aby wykonać prace w najbardziej newralgicznym miejscu budowy.

Na zdjęciu skrzyżowanie ulic Legionów i Zachodniej (widok z drona)

Prace w ul. Legionów obejmują podziemne sieci, wymianę jezdni i chodników, ułożenie nowego torowiska, budowę przystanków, posadzenie drzew i montaż nowego oświetlenia. Przed nami najbardziej newralgiczny etap inwestycji – przebudowa skrzyżowania z ul. Zachodnią. Przygotowania do prac rozpoczną się w weekend 16–18 czerwca. W tych dniach w godzinach nocnych trzeba wykonać przejazdy torowe, które będą wykorzystywane w wakacje. Podczas prac konieczne będzie zwężenie ruchu na jezdni do jednego pasa. 

Wejście na skrzyżowanie w wakacje

Po tygodniu przerwy, w poniedziałek 26 czerwca, rozpoczną się właściwe prace budowlane. Drogowcy wejdą na skrzyżowanie ul. Legionów z ul. Zachodnią i wykorzystają wakacje, kiedy jest mniejszy ruch na drogach, aby zminimalizować utrudnienia. A tych będzie sporo.

Piesi

Najwięcej zmian czeka pieszych, bo z powodu wykopów niemożliwe będzie przejście z jednej strony ul. Zachodniej na drugą na wysokości skrzyżowania z ul. Legionów. Będziemy musieli ten manewr zaplanować wcześniej, przy ul. Próchnika lub ul. Ogrodowej. Będzie można jednak iść wzdłuż ul. Zachodniej po obu stronach. 

MPK Łódź

Ruch tramwajowy będzie utrzymany po jednym torze, wahadłowo. UWAGA! Ta zmiana zacznie obowiązywać już 19 czerwca! Ponieważ skrzyżowanie zostanie rozkopane, nie będą funkcjonowały przystanki przy ul. Legionów. Najbliższe znajdą się przy ul. Próchnika i przy Manufakturze.

Aby ułatwić podróżowanie MPK, na ul. Zachodniej powstanie dodatkowy przystanek przy ul. Próchnika w kierunku Bałut. 

Zachodnią jednym pasem

Dla kierowców i rowerzystów na ul. Zachodniej pozostanie przejazd jednym pasem. Ograniczenia obowiązywać będą w obu kierunkach. Prace na skrzyżowaniu ul. Legionów z ul. Zachodnią zaplanowane są do końca września. 

Kontakt