Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

wtorek, 5 grudnia 2023

poniedziałek, 4 grudnia 2023

Parking wielopoziomowy przy Kościuszki. Budowa spowoduje zamknięcie ulicy [SZCZEGÓŁY]

Pierwszy miejski parking wielopoziomowy powstanie przy al. Kościuszki 42. Aby wykonawca mógł wykonać przyłącze wodociągowe, od poniedziałku (21 sierpnia) zamknięta będzie jedna jezdnia al. Kościuszki. Chodzi o to, aby zdążyć przed zamknięciem skrzyżowania z ul. Zieloną i nie powodować dodatkowych utrudnień.

Wizualizacja przedstawiająca wygląd parkingu kubaturowego, który powstać ma przy ul. Tuwima 12

W poniedziałek (21 sierpnia) zamknięta zostanie al. Kościuszki w stronę Centralu (na odcinku od ul. Struga do ul. Zamenhofa). Nieprzejezdny odcinek al. Kościuszki ominiemy przez ul. Struga i ul. Wólczańską do trasy W-Z. Oczywiście zapewnione będą wjazdy docelowe. Zmienioną trasą pojadą autobusy nocne linii N3, N5 i N7, które również pojadą ul. Struga i ul. Wólczańską do ul. Zamenhofa. Przejazd w kierunku Bałut odbywać się będzie bez zmian.

Parking przy al. Kościuszki ma mieć 292 miejsca. Realizowany jest w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Na działkach przekazanych przez miasto wybuduje go spółka Mota-Engil Central Europe. Prywatny partner będzie przez 29 lat zarządzał obiektem, ponosząc koszty jego eksploatacji, ale i pobierając opłaty parkingowe. Po wygaśnięciu umowy parking stanie się własnością miasta. 

Pozostałe parkingi powstaną przy ul. Tuwima 12 (118 miejsc), ul. Wschodniej 62/64 (263 miejsca) i ul. Wschodniej 67 (218 miejsc). Łącznie w Łodzi przybędzie blisko 900 miejsc postojowych.

Kontakt