Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

wtorek, 5 grudnia 2023

poniedziałek, 4 grudnia 2023

Ułatwienia w Śródmieściu. Otwarcie Wólczańskiej i dwukierunkowa Struga

Od piątku, 25 sierpnia, w pełni dostępna będzie ul. Struga, która została przebudowana od ul. Wólczańskiej do ul. Żeligowskiego. Nowością dla kierowców będzie dwukierunkowy ruch na odcinku od ul. Żeromskiego do ul. Żeligowskiego. Wykonawca postawił już nowe sygnalizatory, wymalował nowy układ pasów, a wprowadzanie ruchu w obu kierunkach rozpocznie po godz. 18.

Na zdjęciu odcinek ul. Struga pomiędzy ulicami Lipową a Pogonowskiego

Nowością na ul. Struga jest również nowy przystanek przy ul. Żeromskiego, który ułatwi korzystanie z komunikacji miejskiej. Zbyt duże odległości zniechęcają do wyboru transportu zbiorowego, dlatego też powstał. Od piątku, 25 sierpnia, na swoją trasę po ul. Struga wracają autobusy linii 80 i N9.

Również w piątek ma nastąpić otwarcie ul. Wólczańskiej pomiędzy ul. Zieloną a ul. Więckowskiego, która była zamknięta na potrzeby budowy stacji kolejowej w tunelu średnicowym. Ulica Wólczańska, jak na pozostałych odcinkach, będzie również dwukierunkowa. Ułatwi to przejazd przez Śródmieście, a największą rolę odegra jako objazd, gdy PKP zamkną skrzyżowanie al. Kościuszki z ul. Zieloną, co ma nastąpić już 3 września.

Kontakt