Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 8 grudnia 2023

czwartek, 7 grudnia 2023

Tunel pod Łodzią droższy o 80 mln zł. Dodatkowe pieniądze także na wzmocnienie kamienic

Jakub Bień

Budowa tunelu średnicowego pod Łodzią, który ma... więcej

Piotrkowska 102. Kultowe podwórko na finiszu efektownego remontu [ZDJĘCIA]

Odnowa kultowego podwórka przy ul. Piotrkowskiej 102 na ostatniej prostej. – Inwestycja zmierza do finału. Wykonawca prowadzi prace związane z naprawą cokołów, montażem stolarki drzwiowej i trejaży pod zieleń. Ponadto robotników zobaczymy przy zabudowie rur ciepłociągu i montażu instalacji elektrycznych – mówi Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Na zdjęciu elewacja kamienicy przy Piotrkowskiej 102 widziana od strony remontowanego podwórka

Zakres remontu kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 102 objął zagospodarowanie podwórza oraz odnowienie elewacji od jego strony. Odtworzone zostały detale, takie jak parapety i gzymsy. Przy wejściach do budynku oraz w części drzwi i parteru pojawi się nowa iluminacja. W obrębie podwórza zostały również przebudowane instalacje podziemne. Nową nawierzchnię wykonano z płyt kamiennych i granitowych, a w posadzce zamontowano historyczne płyty żeliwne, pochodzące z wyburzonych łódzkich fabryk.

Legendarny adres

Piotrkowska 102 to adres, który chętnie odwiedzają łodzianie i turyści. W weekendy tętni życiem zarówno w dzień, jak i w nocy. To tu mieści się m.in. słynny klub Łódź Kaliska, który powstał w 1996 r. i stał się siedzibą Stowarzyszenia Artystów grupy Łódź Kaliska. Przy Piotrkowskiej 102 wciąż bawią się kolejne pokolenia łodzian. Odbywają się tu koncerty, pokazy teatralne i wystawy fotografii.

Finał inwestycji jeszcze w 2023 r., a jej wartość to blisko 5 mln zł.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 5" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0001/17-00 zawartej w dniu 9 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt