Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

poniedziałek, 11 grudnia 2023

Hotel Światowit przechodzi do historii. Wyburzanie rozpoczęte! [ZDJĘCIA]

red

Z krajobrazu Łodzi znika wysoka bryła budynku... więcej

piątek, 8 grudnia 2023

Remont Ogrodowej. Sprawdzamy, co dzieje się na placu budowy [ZDJĘCIA]

Proste chodniki, nowa jezdnia i zieleń – trwa przebudowa ulicy Ogrodowej. Inwestycja jest bardzo zaawansowana i zmierza do finału.

Na zdjęciu stan prac remontowo-budowlanych w okolicy skrzyżowania ulic Ogrodowej i Cmentarnej

– Inwestycja jest mocno zaawansowana i zmierza do finału. Prace ziemne są już za wykonawcą. Na całej długości przebudowywanego odcinka nowej drogi są już położone krawężniki, drogowców zobaczymy przy układaniu chodników. W październiku planowane jest układanie ostatnich warstw nowej nawierzchni jezdni. Ostatnim elementem będzie nasadzenie zieleni. Odbiory inwestycji planujemy rozpocząć pod koniec października – zapewnia Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Jezdnia w rejonie cmentarza przy ul. Ogrodowej będzie miała 6,5 m szerokości i nową, gładką nawierzchnię. Wzdłuż ulicy zostaną wyznaczone miejsca do parkowania. Zostaną położone szerokie chodniki po obu stronach jezdni, które dla bezpieczeństwa i dobrej widoczności zostaną wyniesione.

Skrzyżowanie z ul. Gdańską zyskało w pierwszym etapie inwestycji nawierzchnię z kostki. Podzielono go na dwie części, co pozwoliło wydzielić przejścia dla pieszych i wjazd na teren Manufaktury. W ulicy zostaną zmodernizowane wodociągi, kanalizacja oraz sieci energetyczna i gazowa. Drogowcy ułożą nowe chodniki i jezdnię oraz wyznaczą miejsca parkingowe. Przybędzie też zieleni, m.in. drzew, podobnie jak na wcześniejszym, już wyremontowanym odcinku.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 14 ha ograniczony ulicami Ogrodową. Gdańską, Legionów, Cmentarną wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 27 października 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt