Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

środa, 6 grudnia 2023

Najdroższa działka w Nowym Centrum Łodzi sprzedana przez Ghelamco. Co tu powstanie? [ZDJĘCIA]

Piotr Jach

Firma Ghelamco sprzedała należącą do niej działkę... więcej

Nowe mieszkania przy Wólczańskiej. Powstaną w miejscu po wyburzonym biurowcu [WIZUALIZACJE]

Przy ul. Wólczańskiej rozpoczęła się kolejna budowa, która zaowocuje nowymi mieszkaniami na samym obrzeżu łódzkiego Śródmieścia. Nowy dom wielorodzinny powstanie na terenie dwóch połączonych działek – przy ul. Wólczańskiej 158/160 i 162.

Wizualizacja nowego budynku mieszkalnego przy ul. Wólczańskiej 158/160 i 162

Jeszcze na przełomie lat 2022/2023 nowy właściciel tych nieruchomości wyburzył stary i nieużytkowany już od kilkunastu lat budynek biurowy, który stał na parceli położonej bliżej ul. Żwirki. W ostatnich tygodniach ruszyły tam poprzedzające budowę prace ziemne – usuwanie kolizji z podziemnymi instalacjami i kopanie wykopu pod podziemną halę garażową, na której stanie nowy gmach nazwany Accanto.

147 nowych mieszkań

Będzie to wielorodzinny dom o wysokości sześciu kondygnacji, który powstanie na planie kanciastej litery C. Podstawa tej „litery” będzie przebiegać wzdłuż ul. Wólczańskiej i stworzy jej nową pierzeję (wyburzony biurowiec stał w głębi działki). W budynku będzie 147 mieszkań. Te na najwyższym piętrze będą mieć duże tarasy, które powstaną dzięki wycofaniu obrysu szczytowej kondygnacji od krawędzi gmachu. Na parterze od strony ulicy zaplanowano dwa lokale usługowe. Bryła budynku wyznaczy wewnętrzny dziedziniec, mający być przestrzenią rekreacyjną dla mieszkańców.

– Bogatej zieleni wprowadzić się tam nie da, bo podwórko znajdzie się nad stropem hali garażowej, ale postaramy się stworzyć przyjazne miejsce, w którym będzie można odpocząć – zapowiada inwestor.

Dom wybuduje Malta Sp. z o.o., która zrealizowała w Łodzi już kilka projektów mieszkaniowych – zespoły domów jednorodzinnych na Polesiu i Bałutach oraz osiedla domów wielorodzinnych na Olechowie i Janowie.

Kontakt