Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

wtorek, 23 lipca 2024

Remont Jaracza. Kiedy rozpoczną się prace nad nową nawierzchnią?

red

Firma Jagez wygrała ogłoszony przez Zarząd... więcej

poniedziałek, 22 lipca 2024

Wille Ludwika Meyera przy Moniuszki w remoncie. Uchylamy rąbka tajemnicy

Wille Ludwika Meyera przy Moniuszki w remoncie. Uchylamy rąbka tajemnicy [ZDJĘCIA]

Piotr Jach

Na etapie ostatnich prac wykończeniowych jest... więcej

piątek, 19 lipca 2024

Stary Rynek

Jesienna aleja w Pasażu Rubinsteina czyli spotkanie i spacer z przewodnikiem po tzw. 2 kwartale Rewitalizacji Obszarowej Centrum Łodzi

Zapraszamy wszystkie mieszkanki i mieszkańców na bliższe poznanie zrewitalizowanej okolicy w obrębie ulic Piotrkowskiej, Narutowicza, Kilińskiego i Tuwima połączone z oglądaniem najciekawszych odnowionych budynków w centrum naszego miasta. Spotkanie uzupełnią ciekawe warsztaty, konkursy z nagrodami a umili je ciepła, jesienna herbata.

Zaczynamy w samo południe w sobotę 28.10.2023 w Pasażu Rubinsteina koło Piotrkowskiej. Spacer poprowadzi przewodnik. Na początku obejrzymy dawny Dom Bankowy Goldfedera czyli Siódemki, potem powędrujemy na ulicę Moniuszki oglądając po drodze Mediatekę, dalej pójdziemy odnowioną ulicą Traugutta do ulicy Sienkiewicza aby podziwiać Willę Maurycego Frankela przy Sienkiewicza 26. Na koniec powrót do Pasażu Rubinsteina.

Na swojej drodze spotkamy fabrykanta, który opowie nam jak wyglądała dawna Łódź, przypomni miejskie legendy o ulicy Piotrkowskiej czy historię dawnej prywatnej ulicy Pasażu Meyera, będą też wątki filmowe z "Ziemi Obiecanej".

Na Pasażu Rubinsteina czekają na nas: quizy o gwarze łódzkiej i filmowy a także wiedzy o projekcie/rewitalizacji obszarowej z cennymi nagrodami. Będą też warsztaty tworzenia jesiennych makram  „łapaczy snów” w duchu zero waste oraz możliwość wykonania unikatowej fotografii w fotobudce  z gadżetami w klimacie retro. Partner projektu 2 rewitalizacji – Komenda Miejska Policji – podpowie jak bezpiecznie zachowywać się w sieci.  Dla spragnionych odpoczynku pojawi się stanowisko chilloutu z leżakami, kocykami i serwowana przez nas jesienna herbata.  Można będzie także obejrzeć wystawę plenerową prezentującą inwestycje i działania dla mieszkanek i mieszkańców zrealizowane w ramach projektu.

Jesienna aleja to możliwość dowiedzenia się jak dzięki wsparciu ze środków unijnych odnowiono dziesięć budynków oraz odcinki ulic Sienkiewicza i Traugutta a także zbudowano ulice uzupełniające w kwartale Projektu 2 ROCŁ.

Następne spotkanie z projektem rewitalizacji obszarowej (tym razem będzie to tzw. 4 kwartał ROCŁ) już w kolejną sobotę, 4 listopada, przy Pasażu Róży.

Kontakt