Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 19 lipca 2024

Stary Rynek

wtorek, 16 lipca 2024

poniedziałek, 15 lipca 2024

Wielka rewitalizacja famuł przy Ogrodowej 24. Widać już pierwsze efekty przebudowy [ZDJĘCIA]

Rozpoczęta w 2023 roku wielka rewitalizacja famuł... więcej

Nie tylko pasaż Schillera - co się zmienia w kwartale 5 ROCŁ?

Zapraszamy wszystkich na kolejne wydarzenie plenerowe prezentujące kwartały rewitalizacji obszarowej. Tym razem będzie można bliżej poznać tzw. obszar 5 czyli okolice pasażu Schillera i parku Sienkiewicza. Konferencja plenerowa rozpocznie się w najbliższa sobotę, 18 listopada o godz. 11.00 przy pomniku Schillera.

Tradycyjnie już zapraszamy na spacery z przewodnikiem po okolicy, podczas których można więcej dowiedzieć się na temat historii oraz nowych funkcjach remontowanych w ramach projektu kamienic, fabryk i przestrzeni publicznych.

  Kujawsko-Pomorskie miga (fot. PFRON) Podczas spaceru dostępny jest tłumacz języka migowego. 

Na pasażu pojawi się także wystawa plenerowa dokumentująca inwestycje i działania realizowane dla mieszkanek i mieszkańców na tym kwartale.

Będzie możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia oraz udziału w konkursach wiedzy o Łodzi i o rewitalizacji - dla uczestniczek i uczestników przewidziane są w nagrodę gadżety związane z łódzką rewitalizacją.

Zapraszamy szczególnie do wspólnego śpiewania "Prząśniczki" czyli łódzkiego hymnu tuż pod oknami Urzędu Miasta Łodzi w samo południe. Pomogą w tym członkowie i członkinie chóru z Domu Dziennego Pobytu oraz profesjonalni muzycy. 

Konferencja plenerowa potrwa od godz. 11.00 do 14.00.

Kontakt