Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Podsumowanie projektu T-Factor

Patrycja Wojtaszczyk

W ubiegły czwartek w Fabryce Aktywności Miejskiej... więcej

Plac Wolności jest już prawie gotowy. Zmiany są spektakularne! [ZDJĘCIA Z LOTU PTAKA]

Do finału zbliża się wyczekana przez łodzian odnowa placu Wolności. Już wkrótce ta ważna miejska przestrzeń zostanie oddana mieszkańcom w zupełnie nowej odsłonie. Jak się zmieniła? Co jeszcze zostało do zrobienia? Sprawdzamy!

Na zdjęciu stan prac remontowo-budowlanych na pl. Wolności

– Cieszę się, że kończymy kolejną bardzo potrzebną inwestycję w centrum miasta. Przed wykonawcą już tylko ostatnie roboty wykończeniowe. Prowadzone są prace brukarskie oraz nasadzenia i pielęgnacja zieleni. Trwa również montaż bezpiecznego i nowoczesnego placu zabaw – mówi Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent Łodzi.

 Jaki będzie nowy plac Wolności?

Plac Wolności w nowej odsłonie będzie bardziej zielony - stanie się spokojną oazą w ruchliwym centrum Łodzi i da cień w upalne dni. Zostały tu zasadzone 64 drzewa, kilka tysięcy krzewów oraz trawy i byliny. Zieleń osłoni kameralny plac zabaw, ze sprzętami dostosowanymi do potrzeb dzieci w różnym wieku. Atrakcją tej nowej miejskiej przestrzeni będzie też odsłonięty kilka dni temu pomnik - 600 kostek na 600. Urodziny Łodzi. 

Po remoncie zmieni się organizacja ruchu na płycie dawnego rynku. Torowisko zostanie przeniesione na północną stronę, a przystanki tramwajowe zostaną zintegrowane z autobusowymi. 


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 32,5 ha ograniczony ulicami Zachodnią, Podrzeczną, Stary Rynek, Wolborską, Franciszkańską, Północną, Wschodnią, Rewolucji 1905 r., Próchnika wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0001/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt