Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

środa, 24 kwietnia 2024

Stół wodny w pasażu Schillera! W majówkę popłynie na nim... rzeka! [ZDJĘCIA]

ML

W pasażu Schillera stoi stół z mapą dawnej Łodzi.... więcej

poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Podsumowanie projektu T-Factor

Patrycja Wojtaszczyk

W ubiegły czwartek w Fabryce Aktywności Miejskiej... więcej

Plac Wolności z nową strefą dla dzieci. Atrakcje stanęły w otoczeniu drzew [ZDJĘCIA]

Odnowa pl. Wolności zbliża się do finału. Trwają ostatnie prace wykończeniowe i montaż bezpiecznego, nowoczesnego placu zabaw.

Na zdjęciu instalacje nowego placu zabaw, który powstaje na południowo-zachodniej części remontowanego pl. Wolności

Na zmianę w tej części miasta czekaliśmy bardzo długo. Przed wykonawcą ostatnie prace związane z modernizacją. Prowadzone są prace brukarskie oraz nasadzenia i pielęgnacja zieleni, a także montaż elementów nowego placu zabaw. 

Strefa zabaw dla dzieci

– Na pl. Wolności powstanie strefa zabaw, w której dzieci, zarówno maluchy jak i te znacznie większe, będą mogły wyszaleć się na wielu ciekawych konstrukcjach. Plac zabaw będzie otoczony zielenią, która stworzy kameralną przestrzeń. Rosnące tu drzewa w przyszłości spełnią jeszcze jedną funkcję – zacienią plac i dadzą schronienie przed promieniami słonecznymi – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektorka Zarządu Inwestycji Miejskich.

W strefie dla dzieci młodszych pojawią się m.in.: mały zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią, zestaw typu pociąg, domek, bujaki pojedyncze i podwójne oraz dwie piaskownice. W strefie dla dzieci starszych pojawią się m.in.: duży zestaw integracyjny z podestem dla dzieci poruszających się na wózkach, trampolina integracyjna, zjazd linowy, podwójny bujak integracyjny dostosowany do wjazdu wózkiem inwalidzkim oraz huśtawka typu bocianie gniazdo.

Bardziej zielony plac

Plac Wolności w nowej odsłonie ma być bardziej zielony, co jest odpowiedzią na kryzys klimatyczny. Na pl. Wolności posadzono 64 drzewa, kilka tysięcy krzewów oraz trawy i byliny. Atrakcją nowego miejsca jest odsłonięty kilka dni temu pomnik 600 kostek na 600. urodziny Łodzi. To mieszkańcy stworzyli to miejsce, kupując symboliczne kostki.

Po remoncie zmieni się organizacja ruchu na płycie dawnego rynku. Torowisko zostanie przeniesione na północną stronę, a przystanki tramwajowe zostaną zintegrowane z autobusowymi. Cała inwestycja to koszt 35,5 mln zł.

Kontakt