Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 19 kwietnia 2024

czwartek, 18 kwietnia 2024

Wstęga Kobro i woonerf w Nowym Centrum Łodzi. Archicom wybuduje nie tylko mieszkania

MK

Ponad 300 mieszkań, 13 lokali usługowych i mnóstwo... więcej

Zabytkowe fabryki przy Sienkiewicza będą uratowane! Co tam powstanie? [ZDJĘCIA]

W dwóch pofabrycznych budynkach przy ul. Sienkiewicza trwają prace remontowe. Co tam powstanie i na jakim etapie są prace?

Na zdjęciu stan prac remontowo-budowlanych na terenie dawnych obiektów przemysłowych przy ul. Sienkiewicza 61 i 63 (widok z góry)

– W zabytkowych wnętrzach fabryk przy ul. Sienkiewicza trwają prace budowlane. To jedne z trudniejszych inwestycji, ale ich efekt będzie spektakularny. Ratujemy przed ruinami kolejne ważne zabytki w centrum miasta – zapowiada Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich

W budynkach trwają prace przy odnowach elewacji, czyszczone są cegły oraz prowadzone są prace przy odtwarzaniu detali architektonicznych. Rozpoczęły się również prace związane z wewnętrzną instalacją wentylacji czy elektryki. 

Sienkiewicza 61a i 63. Co tam powstanie?

W pofabrycznym budynku przy ul. Sienkiewicza 63 na piętrach 1-4 powstaną pomieszczenia biurowe, pracownie artystyczne, lokale usługowe. Na parterze budynku i częściowo w piwnicy znajdą się lokale gastronomiczne.

Natomiast przy Sienkiewicza 61a w wyniku podniesienia poddasza oraz dobudowania części budynków zwiększy się ich powierzchnia użytkowa. Odnowiona zostanie zabytkowa tkanka, zarówno na elewacji, jak i wewnątrz. Po remoncie przestrzenie biurowe znajdą się na 1, 2, 3 i 4 piętrze. Na parterze wygospodarowane zostaną dwa lokale dla biznesu. Na zewnątrz stworzone będą zielone ściany oraz zielony taras. Na parterze wydzielona zostanie przestrzeń dla zabawy dzieci, która poprzez wejście od strony Piotrkowskiej 118 łączy się z mini ogródkiem o tej samej funkcji. Budynki będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

Kontakt