Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 23 lutego 2024

czwartek, 22 lutego 2024

Nowa droga w centrum prawie gotowa. Połączy ulice Wschodnią i Sienkiewicza [ZDJĘCIA]

Prace przy budowie nowej drogi w centrum Łodzi są już na ostatniej prostej. Już wkrótce przespacerujemy się nią pomiędzy ulicami Wschodnią i Sienkiewicza. Co słychać na placu budowy?

Na zdjęciu stan prac na terenie placu budowy drogi łączącej ulice Wschodnią z ulica Sienkiewicza

Na placu budowy prowadzone są już prace wykończeniowe. Układane są ostatnie fragmenty nawierzchni na jezdni i chodnikach. Trwa także montaż mebli miejskich i oświetlenia. Drogowcy przygotowują się już do obiorów inwestycji, a wykonawca zapowiada, że prace zakończą się do połowy grudnia 2023 r.

Jaka będzie nowa ulica w centrum Łodzi?

Nowa ulica będzie przedłużeniem ul. Wschodniej. Przetnie ul. Narutowicza, przejdzie pod łącznikiem między gmachami TVP Łódź i „Kaskady", a następnie, skręcając w lewo, dotrze do ul. Sienkiewicza.

Inwestycja obejmuje nie tylko budowę jezdni i chodników. Pojawi się także nowe oświetlenie uliczne (wraz z iluminacją zieleni), meble miejskie, 26 drzew oraz dużo krzewów i traw. O rośliny zadba automatyczny system nawadniania.  


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 2" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0003/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt