Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 19 kwietnia 2024

czwartek, 18 kwietnia 2024

Wstęga Kobro i woonerf w Nowym Centrum Łodzi. Archicom wybuduje nie tylko mieszkania

MK

Ponad 300 mieszkań, 13 lokali usługowych i mnóstwo... więcej

Koniec remontu placu Wolności. Przyjdź na spotkanie i oceń efekty modernizacji!

Do finału zbliża się wyczekiwana przez łodzian odnowa placu Wolności. Tuż przed jej odbiorem miasto zaprasza mieszkańców na spotkanie i społeczny odbiór inwestycji. Nie czekając na poniedziałek, wykorzystując świetną pogodę, przez cały weekend tłumy łodzian oceniały efekt tej modernizacji mniej formalnie.

Na zdjęciu widok na pl. Wolności od strony ul. Piotrkowskiej
Chcesz wziąć udział w odbiorze? Przyjdź w poniedziałek, 26 lutego o godz. 16:00 na plac Wolności (od strony ul. Piotrkowskiej). W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele wykonawcy oraz Zarządu Inwestycji Miejskich.

Jaki będzie nowy plac Wolności?

Przede wszystkim bardziej zielony! Ma być spokojną oazą w ruchliwym centrum Łodzi i dawać cień w upalne dni, dlatego posadzono tu 64 drzewa, kilka tysięcy krzewów, trawy i byliny. Miejsce dla siebie znajdą też najmłodsi, specjalnie dla nich zorganizowano kameralny plac zabaw ze sprzętami dostosowanymi do potrzeb dzieci w różnym wieku. Atrakcją nowego placu Wolności będzie też pomnik – 600 kostek na 600. urodziny Łodzi. Na placu zmieni się organizacja ruchu – od teraz tramwaje będą poruszać się po północnej stronie, a przystanki tramwajowe i autobusowe zostaną połączone. 

 


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 32,5 ha ograniczony ulicami Zachodnią, Podrzeczną, Stary Rynek, Wolborską, Franciszkańską, Północną, Wschodnią, Rewolucji 1905 r., Próchnika wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0001/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt