Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

środa, 24 kwietnia 2024

Stół wodny w pasażu Schillera! W majówkę popłynie na nim... rzeka! [ZDJĘCIA]

ML

W pasażu Schillera stoi stół z mapą dawnej Łodzi.... więcej

poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Podsumowanie projektu T-Factor

Patrycja Wojtaszczyk

W ubiegły czwartek w Fabryce Aktywności Miejskiej... więcej

Otwarcie placu Wolności. Bezpłatne zwiedzanie „Dętki", specjalna linia MPK Łódź i co jeszcze? [SZCZEGÓŁY]

W sobotę, 2 marca na placu Wolności zorganizowane zostanie pierwsze wydarzenie. Z okazji oddania do użytku odnowionej przestrzeni na mieszkańców będą czekały atrakcje. Co przygotowano?

Kolaż powstały z połączenia infografiki o otwarciu pl. Wolności i zdjęcia placu

Stara płyta placu Wolności została zerwana, a nowa nawiązuje do tej na ul. Piotrkowskiej – jest wykonana z granitowych płyt. W południowej części placu projektanci wytyczyli dużo terenów zieleni, znalazło się także miejsce na nowy plac zabaw. Muzeum Kanału „Dętka” ma nowe wejście, nowa jest też fontanna posadzkowa. Na placu przybyło zieleni – wykonawca posadził tu aż 64 drzewa. Są ławki, kosze na śmieci i stojaki do przypięcia rowerów.

MPK Łódź podstawi zabytkowy tramwaj

W sobotę w godz. 10:00–17:00 będzie można przejechać się zabytkowym tramwajem i bezpłatnie zwiedzić Muzeum Kanału „Dętka”, Muzeum Farmacji czy Archiwum Państwowe w Łodzi. Specjalne oferty przygotowały również Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne, Muzeum Ciemności-Black World oraz Biblioteka Wolność.

W czasie spaceru po placu Wolności i parku Staromiejskim będzie można wysłuchać opowieści o dawnym Nowym Rynku. Znajdzie się czas na historię o ratuszu miejskim, pierwszym ewangelickim kościele, aptece, szkole czy pomniku Kościuszki. Uczestnicy odwiedzą też park Staromiejski. Dowiemy się skąd nazwa park Śledzia i jak dawniej wyglądało stare miasto. Przyjrzymy się też tym miejscom po modernizacji. Spacery wystartują w godzinach 12:00  i 15:00, zbiórka na placu Wolności. Na gości wydarzenia czekać będą również stoisko z gadżetami i ciepła kawa oraz herbata.

Jak będzie kursował specjalny tramwaj?

Linia tramwajowa S1:

PLAC WOLNOŚCI - Nowomiejska, Północna, Kilińskiego, Pomorska, działki - TELEFONICZNA ZAJEZDNIA - działki, Pomorska - PLAC WOLNOŚCI

Szczegółowe godziny odjazdów znajdują się w galerii powyżej tekstu.
Kontakt