Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

środa, 22 kwietnia 2026

Remont Rzgowskiej w Łodzi. Wiemy, kiedy drogowcy zaczną prace! [MAPY]

TAnd

Niebawem rozpocznie się przebudowa ulicy... więcej

Tak będzie wyglądać nowe artystyczne podwórko przy Piotrkowskiej! Wygrał kolor! [WIZUALIZACJE]

AHa

To będzie już szósty adres na szlaku artystycznych... więcej

Było klepisko, jest przepiękny skwer. Tak, to naprawdę to samo miejsce! [ZDJĘCIA]

Kiedyś – zaniedbany trawnik, chodnik pozbawiony ławek, kilka drzew i smętnych krzaków. Dziś – urocze, zielone miejsce zachęcające do odpoczynku. Skwer na rogu ulicy Kilińskiego i ulicy Rewolucji 1905 r. zmienił się nie do poznania!

Kolaż powstały z połączenia dwóch zdjęć przedstawiających skwer u zbiegu ulic Kilińskiego i Rewolucji 1905 r., z których zdjęcia po lewej stronie prezentuje lokalizację przed remontem rewitalizacyjnych, natomiast zdjęcie po prawej to samo miejsce po remoncie

Przede wszystkim pojawiła się tu zieleń z prawdziwego zdarzenia. Szczególne wrażenie robią rosnące wzdłuż ulicy Kilińskiego wiśnie kanzan, pięknie kwitnące na różowo. Najbardziej charakterystycznym elementem nowego skweru są dwie duże altany, które rzucają przyjemny półcień na stojące pod nimi ławki. Te ławki to także nie byle co! Długie, drewniane konstrukcje wygiętym kształtem dopasowują się do meandrującego między trawnikami chodnika.

Kontakt