Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

poniedziałek, 27 maja 2024

Fabryki przy Sienkiewicza nabierają kształtu. Remont ukazuje już przeszkloną fasadę [ZDJĘCIA]

Trwa odnowa zabytkowych fabryk nieopodal pasażu Schillera. Ostatecznego kształtu nabierają modernizowane budynki przy ul. Sienkiewicza 61a i 63.

Na zdjęciu remontowany budynek poprzemysłowy przy ul. Sienkiewicza 61a

Pod numerem 61a pomalowano już elewację od strony północnej, a także wszystkie pomieszczenia na trzech kondygnacjach. Zakończono montaż okien wraz z parapetami. W dwóch klatkach schodowych zakończyły się prace związane z profilowaniem nowych schodów. W 80 proc. gotowe jest blaszane pokrycie dachowe. W toaletach i pomieszczeniach socjalnych położono płytki na ścianach i podłogach. Trwają roboty związane z wykonaniem fasady wieży oraz przy zwieńczeniach przejazdu bramowego. Dobiega końca montaż instalacji sanitarnych, elektrycznych i alarmowych.

W sąsiednim budynku przy ul. Sienkiewicza 63 zakończono montaż dachu. Trwa układanie izolacji fundamentów oraz budowa schodów zewnętrznych. Od strony ul. Piotrkowskiej montowana jest kanalizacja deszczowa. Wewnątrz kamienicy ekipy budowlane można spotkać w piwnicy, gdzie wykonują są tzw. szachty instalacyjne oraz w szybie windowym. Ponadto trwa uzbrajanie ścian działowych na drugim i trzecim piętrze.

Co powstanie w fabrykach?

Na parterze fabryki przy ul. Sienkiewicza 61a po remoncie powstaną dwa lokale usługowe, a na wyższych piętrach biura magistratu. W budynku pod numerem 63 znajdą się biura, lokale usługowe i pracownie artystyczne. W planach jest także skwer z placem zabaw, małym amfiteatrem i tarasem restauracji.  Podwórko, co jest standardem przy łódzkich inwestycjach, będzie zielone. Posadzone zostaną graby, klony oraz kwiaty, krzewy i trawy ozdobne. Pojawią się też nowe ławki i siedziska, stojaki na rowery oraz latarnie.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 5" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0001/17-00 zawartej w dniu 9 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt