Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 16 maja 2024

Rewolucyjne zmiany na Czerwonej. Taki pomysł po raz pierwszy w Łodzi [WIZUALIZACJE]

red

Od-nowa: to najnowszy projekt społeczny łódzkiego... więcej

Remont Zachodniej. Zobacz, jak zmienia się ta ważna ulica w centrum Łodzi [ZDJĘCIA]

Trwa remont ul. Zachodniej, która od ul. Limanowskiego do ul. Lutomierskiej otrzyma nowy asfalt, chodniki i przystanki komunikacji miejskiej. Zaglądamy na plac budowy i sprawdzamy, jak idą prace.

Na zdjęciu prace trwające na odcinku ul. Zachodniej pomiędzy Lutomierską a Limanowskiego

Roboty na ul. Zachodniej są prowadzone przy zachowaniu ruchu pojazdów i zajmują tylko jeden pas jezdni – kierowcy mają cały czas możliwość przejazdu w kierunku centrum i na Bałuty. Do tej pory na obu jezdniach remontowanego odcinka wymieniono krawężniki oraz wykonano betonowe nawierzchnie przystanków, aby w miejscu zatrzymywania się autobusów MPK Łódź nie powstawały koleiny. Kierowcy doskonale pamiętają, że przed remontem z powodu takich wgnieceń nawierzchni lepiej było omijać prawy pas ul. Zachodniej przy skrzyżowaniu z ul. Limanowskiego. Teraz to się zmieni i gładka będzie cała szerokość jezdni.

Drogowcy pracują również w rejonie ul. Limanowskiego przy chodnikach. Wyremontowane zostaną też przejścia w rejonie ul. Bazarowej. Chodniki zostaną wymienione wszędzie tam, gdzie wymaga tego ich stan. Łącznie to 850 metrów nowych traktów.

Położenie betonowych nawierzchnie wymaga czasu, a krawężniki są niezbędnym elementem nowej nawierzchni. Dlatego wykonawca rozpoczął remont właśnie od tych robót. W następnym etapie zostanie ułożonych 6 tys. mkw. nowego asfaltu. Estetykę traktu podniesie pięć nowych drzew, które uzupełnią szpaler zieleni wzdłuż ul. Zachodniej.

Kontakt