Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

piątek, 14 czerwca 2024

Brzeźna już gotowa po remoncie. Na taką ulicę aż miło popatrzeć! [ZDJĘCIA]

TAnd

Zakończył się remont ul. Brzeźnej. W poniedziałek... więcej

czwartek, 13 czerwca 2024

środa, 12 czerwca 2024

Perła przy Sienkiewicza 22 znów lśni. Kompleks biurowy w otoczeniu zieleni [ZDJĘCIA]

ML

Przez ostatnie kilka lat kamienica straszyła, była... więcej

Remont Zachodniej. Zobacz, jak zmienia się ta ważna ulica w centrum Łodzi [ZDJĘCIA]

Trwa remont ul. Zachodniej, która od ul. Limanowskiego do ul. Lutomierskiej otrzyma nowy asfalt, chodniki i przystanki komunikacji miejskiej. Zaglądamy na plac budowy i sprawdzamy, jak idą prace.

Na zdjęciu prace trwające na odcinku ul. Zachodniej pomiędzy Lutomierską a Limanowskiego

Roboty na ul. Zachodniej są prowadzone przy zachowaniu ruchu pojazdów i zajmują tylko jeden pas jezdni – kierowcy mają cały czas możliwość przejazdu w kierunku centrum i na Bałuty. Do tej pory na obu jezdniach remontowanego odcinka wymieniono krawężniki oraz wykonano betonowe nawierzchnie przystanków, aby w miejscu zatrzymywania się autobusów MPK Łódź nie powstawały koleiny. Kierowcy doskonale pamiętają, że przed remontem z powodu takich wgnieceń nawierzchni lepiej było omijać prawy pas ul. Zachodniej przy skrzyżowaniu z ul. Limanowskiego. Teraz to się zmieni i gładka będzie cała szerokość jezdni.

Drogowcy pracują również w rejonie ul. Limanowskiego przy chodnikach. Wyremontowane zostaną też przejścia w rejonie ul. Bazarowej. Chodniki zostaną wymienione wszędzie tam, gdzie wymaga tego ich stan. Łącznie to 850 metrów nowych traktów.

Położenie betonowych nawierzchnie wymaga czasu, a krawężniki są niezbędnym elementem nowej nawierzchni. Dlatego wykonawca rozpoczął remont właśnie od tych robót. W następnym etapie zostanie ułożonych 6 tys. mkw. nowego asfaltu. Estetykę traktu podniesie pięć nowych drzew, które uzupełnią szpaler zieleni wzdłuż ul. Zachodniej.

Kontakt