Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 20 czerwca 2024

Na Księżym Młynie budują drogę rowerową. Wystartowały prace [ZDJĘCIA]

ML

Istniejąca od 2023 r. droga rowerowa na Księżym... więcej

środa, 19 czerwca 2024

Nowe przystanki na Zachodniej prawie gotowe. MPK Łódź zmieni trasy [ZDJĘCIA]

W ramach przebudowy ul. Legionów powstają nowe przystanki na skrzyżowaniu z ul. Zachodnią. Zostaną oddane do użytkowania w poniedziałek, 6 maja, po weekendzie majowym. Od 6 maja zmienią się też trasy pojazdów MPK Łódź.

Perony dla obu kierunków jazdy zostały wydłużone, tak by mogły się przy nich zatrzymywać po dwa tramwaje. To znacznie zwiększy przepustowość. W tej chwili na nowych przystankach trwają ostanie prace wykończeniowe i porządkowe.

Wielka przebudowa Legionów dobiega końca

Całość inwestycji obejmuje powstanie ok. 1,5 km zupełnie nowych dróg. Legionów i Cmentarna staną się ulicami o uspokojonym ruchu. Pojawiły się już nowe drzewa, krzewy i inne rośliny utrzymywane przez automatyczny system nawadniania. Nie zabraknie nowych mebli miejskich, koszy, ławek, oświetlenia i miejsc do parkowania. W obszarze skrzyżowania z ul. Legionów powstaje zielony skwer. Będzie miał obniżone krawężniki i nową nawierzchnię. Pojawi się także zdrój uliczny. Na obu przebudowywanych ulicach zmodernizowane zostały wodociągi, kanalizacja, sieć gazowa i elektroenergetyczna oraz sieci telekomunikacyjne. Wartość inwestycji to blisko 120 mln zł.

MPK Łódź pojedzie inaczej

W związku z zakończeniem prac na skrzyżowaniu ulic Legionów i Zachodniej od 6 maja zmianie ulegną trasy autobusów linii 87A/B oraz rozkłady jazdy linii 2, 3, 6, 11, 19, 59, 73, 86, 96, N1A/B, N2, N5A/B, N6 (zmiana rozkładów linii nocnych od nocy z 6 na 7 maja 2024 r.). Szczegóły na www.mpk.lodz.pl 

Od 6 maja uruchomione zostaną przystanki:

  • Zachodnia – Legionów (autobusowe: 1390 i 1400),
  • Zachodnia – Legionów (tramwajowe: 1391 i 1401),
  • Ogrodowa – Gdańska (2237) w kier. wschodnim
Kontakt