Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 20 czerwca 2024

Na Księżym Młynie budują drogę rowerową. Wystartowały prace [ZDJĘCIA]

ML

Istniejąca od 2023 r. droga rowerowa na Księżym... więcej

środa, 19 czerwca 2024

Remont Cmentarnej na finiszu. Nowe torowisko, jezdnia i chodniki [ZDJĘCIA]

Dobiega końca przebudowa ul. Cmentarnej. Zaglądamy na plac budowy i sprawdzamy, jak zmieniła się ta ulica.

Na całym modernizowanym odcinku od ul. Legionów do ul. Ogrodowej widać już konstrukcję nowej drogi, ułożone jest torowisko, jezdnia i chodniki. Prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe i porządkowe, w okolicy skrzyżowania z ul. Św. Jerzego trwa montaż krawężników i płytek granitowych. Drogowców zobaczymy również  przy nasadzeniach oraz pielęgnacji zieleni.

Nowa Cmentarna

Inwestycja obejmuje przebudowę ul. Cmentarnej wraz z przebudową całej infrastruktury sieciowej, wymianę trakcji tramwajowej oraz zagospodarowanie na nowo przestrzeni. Jezdnia ulicy Cmentarnej będzie nieco węższa, ruch na niej nadal będzie dwukierunkowy. Torowisko poprowadzono w śladzie istniejących torów łącząc je z torowiskiem w ul. Legionów, ale też delikatnie przysuwając do projektowanych przystanków. Obydwa przystanki będą bezpieczne i wygodne – perony powstają na wysokości pozwalającej na łatwe wsiadanie i wysiadanie bez wchodzenia na jezdnię. Wzdłuż ulicy Cmentarnej położono nowe chodniki, pojawiły się również pasy zieleni.  Ulica wzbogaciła się o nowe  drzewa uzupełniające istniejący szpaler.

W ramach inwestycji zmodernizowana została infrastruktura podziemna: wodociągi, kanalizacja, sieć gazowa, elektroenergetyczna, sieci telekomunikacyjne, oświetlenie miejskie na słupach oraz na elewacjach, podświetlenie zieleni. Powstał także nowy kanał technologiczny do poprowadzenia światłowodów i pojawiły się punkty monitoringu miejskiego.

Kontakt