Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

wtorek, 23 lipca 2024

Remont Jaracza. Kiedy rozpoczną się prace nad nową nawierzchnią?

red

Firma Jagez wygrała ogłoszony przez Zarząd... więcej

poniedziałek, 22 lipca 2024

Wille Ludwika Meyera przy Moniuszki w remoncie. Uchylamy rąbka tajemnicy

Wille Ludwika Meyera przy Moniuszki w remoncie. Uchylamy rąbka tajemnicy [ZDJĘCIA]

Piotr Jach

Na etapie ostatnich prac wykończeniowych jest... więcej

piątek, 19 lipca 2024

Stary Rynek

Woonerf i pasaże przy Mielczarskiego pełne zieleni! Aż chcę się nimi spacerować [ZDJĘCIA]

Łódzka rewitalizacja nie ominęła ul. Mielczarskiego. To kolejna ulica niedaleko Manufaktury, obok Gdańskiej i Ogrodowej, która została kompleksowo odnowiona. Mielczarskiego zmieniła się w woonerf, czyli miejski podwórzec przyjazny do życia i spędzania wolnego czasu.

Na zdjęciu nowy pasaż powstały na ul. Mielczarskiego 25

Na przebudowanej ulicy drzewa i zieleńce rozdzielają miejsca postojowe, pojawiły się nowe i bezpieczne wjazdy do posesji oraz przejazdy. Uporządkowany został również znajdujący się tam, podwójny szpaler drzew. Postawiono ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci i poidełko oraz zamontowano oświetlenie ulicy. 

Dwie zielone aleje

Pierwszy pasaż powstał w miejscu ścieżki, którą wydeptali mieszkańcy pomiędzy budynkami przy ul. Mielczarskiego 33 i 35. Połączył on ul. Mielczarskiego z Ogrodami Karskiego. Drugi pasaż to pieszo-rowerowa alejka obok posesji przy ul. Mielczarskiego 25.

Przy ul. Mielczarskiego i dwóch nowych pasażach nie brakuje zieleni. Zasadzonych zostało ponad 20 drzew, ponadto blisko 2000 krzewów i bylin. Wśród nowych nasadzeń odnajdziemy klony, suchodrzew chiński, hortensje, berberysy, kortaderię pampasową,  barwinek pospolity, runiankę japońską, turzycę i miskant chiński. 

Odnowę w tej okolicy przeszły jeszcze cztery zabytkowe kamienice przy ul. Mielczarskiego 3, 15, 22 i 33. Powstało w nich łącznie 55 mieszkań komunalnych, dwa lokale przeznaczone na świetlicę środowiskową, dom gościnny z kawiarnią, cztery lokale dla biznesu, placówka opiekuńczo-wychowawcza i centrum administracyjne Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 14 ha ograniczony ulicami Ogrodową. Gdańską, Legionów, Cmentarną wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 27 października 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt