Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 11 lipca 2024

środa, 10 lipca 2024

TOP 5 kamienic w Łodzi po rewitalizacji. Mamy się czym pochwalić! [ZDJĘCIA]

Red

Czym jest Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi?... więcej

Ceramiczna mozaika przy Struga gotowa! Zajmuje ponad 100 mkw.! [ZDJĘCIA]

red

„Cztery Strony” to tytuł nowej mozaiki... więcej

Woonerf i pasaże przy Mielczarskiego pełne zieleni! Aż chcę się nimi spacerować [ZDJĘCIA]

Łódzka rewitalizacja nie ominęła ul. Mielczarskiego. To kolejna ulica niedaleko Manufaktury, obok Gdańskiej i Ogrodowej, która została kompleksowo odnowiona. Mielczarskiego zmieniła się w woonerf, czyli miejski podwórzec przyjazny do życia i spędzania wolnego czasu.

Na zdjęciu nowy pasaż powstały na ul. Mielczarskiego 25

Na przebudowanej ulicy drzewa i zieleńce rozdzielają miejsca postojowe, pojawiły się nowe i bezpieczne wjazdy do posesji oraz przejazdy. Uporządkowany został również znajdujący się tam, podwójny szpaler drzew. Postawiono ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci i poidełko oraz zamontowano oświetlenie ulicy. 

Dwie zielone aleje

Pierwszy pasaż powstał w miejscu ścieżki, którą wydeptali mieszkańcy pomiędzy budynkami przy ul. Mielczarskiego 33 i 35. Połączył on ul. Mielczarskiego z Ogrodami Karskiego. Drugi pasaż to pieszo-rowerowa alejka obok posesji przy ul. Mielczarskiego 25.

Przy ul. Mielczarskiego i dwóch nowych pasażach nie brakuje zieleni. Zasadzonych zostało ponad 20 drzew, ponadto blisko 2000 krzewów i bylin. Wśród nowych nasadzeń odnajdziemy klony, suchodrzew chiński, hortensje, berberysy, kortaderię pampasową,  barwinek pospolity, runiankę japońską, turzycę i miskant chiński. 

Odnowę w tej okolicy przeszły jeszcze cztery zabytkowe kamienice przy ul. Mielczarskiego 3, 15, 22 i 33. Powstało w nich łącznie 55 mieszkań komunalnych, dwa lokale przeznaczone na świetlicę środowiskową, dom gościnny z kawiarnią, cztery lokale dla biznesu, placówka opiekuńczo-wychowawcza i centrum administracyjne Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 14 ha ograniczony ulicami Ogrodową. Gdańską, Legionów, Cmentarną wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 27 października 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt