Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 11 lipca 2024

środa, 10 lipca 2024

TOP 5 kamienic w Łodzi po rewitalizacji. Mamy się czym pochwalić! [ZDJĘCIA]

Red

Czym jest Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi?... więcej

Ceramiczna mozaika przy Struga gotowa! Zajmuje ponad 100 mkw.! [ZDJĘCIA]

red

„Cztery Strony” to tytuł nowej mozaiki... więcej

Działka przy Zachodniej sprzedana! Grunty w samym centrum Łodzi wylicytowano za 7 mln! [ZDJĘCIA]

Miasto sprzedało grunty po wyburzonej kamienicy przy ul. Zachodniej. To kolejny krok do odbudowy dobrego wizerunku tego zakątka łódzkiego śródmieścia.

Na zdjęciu działki przy ul. Zachodniej 78 i 80, które zostały sprzedane podczas licytacji

Teren po rozebranej kamienicy przy ul. Zachodniej 78/80 został podzielony na dwie działki na sprzedaż. Najpierw pod młotek poszła parcela pod numerem 78, a niedawno w drodze przetargu gmina sprzedała również tę pod nr 80. 

Zainteresowanie było spore, bo do przetargu stanęło kilka podmiotów, a w trakcie licytacji cena wywoławcza posesji określona na 2 125 000 zł wzrosła aż do 7 mln zł i to za tę kwotę działka zostanie sprzedana.

Nabywcy obu działek są związani z branżą deweloperską, co daje nadzieję na zagospodarowanie tych terenów nową zabudową. Dla wizerunku tej części ul. Zachodniej byłby to ogromny przełom. 

Atutem obu parceli jest znakomita lokalizacja w sercu miasta, tuż o krok od powstającego przystanku kolejowego Łódź Śródmieście, w sąsiedztwie zrewitalizowanej kamienicy z Biblioteką Secesja (ul. Zachodnia 76) i budującej się Białej Kamienicy (na rogu skrzyżowania ul. Zachodniej z ul. Więckowskiego).

Kontakt