Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

wtorek, 16 lipca 2024

poniedziałek, 15 lipca 2024

Wielka rewitalizacja famuł przy Ogrodowej 24. Widać już pierwsze efekty przebudowy [ZDJĘCIA]

Rozpoczęta w 2023 roku wielka rewitalizacja famuł... więcej

Kino plenerowe na Włókienniczej. TME Polówka przyciągnęła fanów polskich filmów [ZDJĘCIA]

red

Lato to w Łodzi czas projekcji filmowych pod gołym... więcej

Fabryki przy Sienkiewicza z nową elewacją. Metamorfoza coraz bardziej spektakularna [ZDJĘCIA]

Coraz bliżej zakończenia rewitalizacji pofabrycznych budynków przy ul. Sienkiewicza 61A i 63. Efekty przebudowy dobrze widać już od strony odnowionego pasażu im. Schillera – podziw budzą zwłaszcza szklana elewacja i odnowione ceglane fasady zabytków. W stosunku do stanu sprzed remontu zmiana jest wręcz spektakularna.

Na zdjęciu stan prac remontowo-budowlanych budynku pofabrycznego przy ul. Sienkiewicza 61a

Ekipy budowlane uwijają się przy ostatnich pracach wykończeniowych detali architektonicznych, ale pracują także we wnętrzach, gdzie toczą się roboty murarskie, stolarskie i instalacyjne. Wykonawca przygotowuje się do zagospodarowania terenu podwórza.

Nowe w starych murach

Na parterze fabryki przy ul. Sienkiewicza 61A powstają dwa lokale usługowe, wyżej mają znajdować się biura. Po sąsiedzku, pod nr 63, prócz planowanych przestrzeni biurowych i lokali pod działalność gospodarczą (w tym gastronomii) będą też pracownie artystyczne.

Teren między budynkami zmieni się w zielony skwer z placem zabaw, małym amfiteatrem i tarasem z restauracyjnym ogródkiem. Będzie obsadzony drzewami, grabami i klonami oraz niższą roślinnością: krzewami, kwiatami i ozdobną trawą. W tej przestrzeni staną nowe ławki, siedziska, stojaki na rowery i latarnie oświetleniowe.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 5" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0001/17-00 zawartej w dniu 9 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Kontakt