Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 11 lipca 2024

środa, 10 lipca 2024

TOP 5 kamienic w Łodzi po rewitalizacji. Mamy się czym pochwalić! [ZDJĘCIA]

Red

Czym jest Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi?... więcej

Ceramiczna mozaika przy Struga gotowa! Zajmuje ponad 100 mkw.! [ZDJĘCIA]

red

„Cztery Strony” to tytuł nowej mozaiki... więcej

Wyjątkowa kamienica odzyskuje blask. Remont ozdobnej fasady dzięki wsparciu miasta [ZDJĘCIA]

Rozpoczyna się remont kamienicy przy ul. Tuwima 30. Jeden z 14, na które w tym roku Łódź przeznaczy dotację dla budynków w Specjalnej Strefie Rewitalizacji.

Na zdjęciu remontowana kamienica przy ul. Tuwima 30

Zakres inwestycji w gmachu przy ul. Tuwima 30 obejmuje remont elewacji frontowej, naprawę balkonów oraz przejazdu bramowego. Właścicielem i inwestorem wielkomiejskiej kamienicy jest wspólnota mieszkaniowa. Na odnowę fasady dostała wsparcie od miasta w wysokości 224,2 tys. zł. 

Zabytek pełen dekoracji

Kamienica, wybudowana w latach 1911–1914 przez architekta Wolfa Szereszewskiego, była siedzibą rodu do 1937 r. Po II wojnie światowej przeszła w ręce miasta. Mieściły się tam Łódzka Izba Przemysłowo-Handlowa oraz mieszkania prywatne. Budynek znajdujący się w gminnej ewidencji zabytków powstał w stylu zmodernizowanego klasycyzmu. Jego frontowa elewacja pyszni się wieloma dekoracjami, które skupiają się w środkowej części fasady. Oczy przyciąga ryzalit z dwukondygnacyjnym, trzyosiowym, kolistym wykuszem i fryzami, z których jeden przedstawia dzieci wieszające na budynku girlandę. 

Dotacje w Specjalnej Strefie Rewitalizacji

W 2024 r. miasto dofinansuje prace remontowe w 14 obiektach zlokalizowanych w Specjalnej Strefie Rewitalizacji, przeznaczając na ten cel 5 mln zł. Takie remontowe dotacje Łódź przyznaje od 2017 r., a dzięki nim udało się zrealizować modernizacje ponad 100 kamienic i innego rodzaju obiektów architektonicznych w granicach SSR.

Kontakt