Łódź Rewitalizuje

Polecane aktualności

czwartek, 11 lipca 2024

środa, 10 lipca 2024

TOP 5 kamienic w Łodzi po rewitalizacji. Mamy się czym pochwalić! [ZDJĘCIA]

Red

Czym jest Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi?... więcej

Ceramiczna mozaika przy Struga gotowa! Zajmuje ponad 100 mkw.! [ZDJĘCIA]

red

„Cztery Strony” to tytuł nowej mozaiki... więcej

Folwark Scheiblera zyska nowe życie. Dom wielorodzinny, handel, usługi i mnóstwo zieleni [WIZUALIAZACJE]

Nieco odkładany projekt rewitalizacji zapomnianej części dawnego imperium Karola Scheiblera – pozostałości po starym folwarku przy parku Nad Jasieniem, na wschodnim końcu ul. Tymienieckiego – doczeka się realizacji.

Wizualizacja nowej inwestycji mieszkaniowo-usługowej, której realizatorem będzie Vision Development. Powstanie ona w dawnym folwarku Scheiblera w parku nad Jasienim

Łódzka firma Vision Development przekształci to miejsce w kompleks nawiązujący do idei mixed-use (mieszanej funkcjonalności), w którym w wyważonych proporcjach łączą się funkcje mieszkalne i handlowo-usługowe.  

Zabytkowy spichlerz oraz tzw. mleczarnia (chlewnia) po gruntownym remoncie zostaną zaadaptowane do pełnienia funkcji usługowo-handlowych (ok. 2 tys. mkw. powierzchni użytkowej). Resztę terenu folwarku (prawie 12 tys. mkw.) zajmie nowa zabudowa. Powstać ma tam 7-kondygnacyjny dom wielorodzinny, zbudowany na planie litery E (242 apartamenty) oraz cztery domy jednorodzinne. Ponieważ stanie na terenie objętym nadzorem konserwatorskim, wizerunkowo ma nawiązywać do historycznej zabudowy z czerwonej cegły. 

Sąsiedztwo parku jest dla inwestora sporym wyzwaniem. Nowa zabudowa powinna dobrze wpisywać się w otoczenie, dlatego cała inwestycja ma docelowo tonąć w zieleni, i to nie tylko na poziomie gruntu, ale także na dachach i tarasach budynków.

Uzupełnieniem inwestycji będzie nowa droga, która połączy teren inwestycji z al. Śmigłego-Rydza.

Autorem projektu folwarku jest pracownia architektoniczna Design Lab Group.
Kontakt